Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile kosztuje remont?

• 17 stycznia 2022 • Komentarze (0)

Wprowadzając się do nowego mieszkania, nie liczymy na jego nieskazitelny wygląd, jednak czasem musimy się pogodzić z przymusem wyremontowania pokoju lub podłogi. Jeśli chcemy zaoszczędzić na pracach remontowych, to powinniśmy zastosować się do kilku bardzo ważnych kroków. Jak nie naruszyć budżetu i ile średnio kosztuje remont?

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Przede wszystkim zacznij planować, zanim zaczniesz wykonywać jakiekolwiek działania. Przygotowywanie się jest kluczem do sukcesu, ponieważ będziesz w stanie przewidzieć wydatki oraz działania, jakie trzeba będzie wykonać. Nie kończy się ono w tym miejscu, ponieważ przed przyjściem ekipy remontowej dobrze jest wykonać listę niezbędnych materiałów oraz sprawdzić ich ceny, aby nie było żadnego zaskoczenia.

Jeśli już masz ten krok za sobą, to czas na kupienie wszystkich potrzebnych materiałów. Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na znalezienie sklepu, w którym są przyjmowane zwroty. Warto dmuchać na zimne, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy ten budżet mocno ograniczony i nie możemy sobie pozwolić na żadne straty. Nieraz może się zdarzyć, że zakupi się zupełnie nie ten produkt, który jest potrzebny – wówczas dobrze byłoby móc dokonać zwrotu.

Dobrym pomysłem jest także zlecenie zakupu materiałów zaufanej ekipie remontowej, ponieważ mogą wziąć produkty na fakturę, a dodatkowo często mają rabaty, które po znajomości dają właściciele hurtowni. Dodatkowo możesz porównywać ceny z innymi sklepami, które oferują materiały budowlane i wybrać ten, który oferuje ten sam asortyment za korzystniejszą cenę.

Najważniejszy punkt – część prac spróbuj wykonać sam, abyś mógł zapłacić określoną kwotę ekipie remontowej, a jednak nie zlecać im wykonywania całości remontu. Dzięki temu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych i będziesz mógł wykorzystać je w zupełnie inny sposób. A w internecie znajdziesz wiele tutoriali, które pomogą Ci poprawnie wykonać wszystkie czynności remontowe. Maluj samodzielnie ściany, montuj proste rzeczy, składaj samodzielnie meble – im więcej będziesz robić sam, tym więcej pieniędzy oszczędzisz i nie będziesz musiał liczyć na ekipę remontującą.

Koszt remontu domu

Jeśli chcesz sobie oszacować koszt, jaki mniej więcej będziesz musiał ponieść w trakcie remontu swojego domu, to zdecydowanie musisz odłożyć o wiele więcej, niż w przypadku mieszkania. Zakładając gruntowny remont, to musisz się liczyć z tym, że będzie to dość duży wydatek, bo od 700 zł do nawet 1700 zł na m2. Sama robocizna waha się pomiędzy 400, a 1 000 zł za m2. Obejmuje to również materiały, które kosztować będą od 300 zł do 700 zł za m2. Podsumowując całość, to z pewnością będziesz musiał się liczyć z całkowitym wydatkiem od 70 000 zł do 170 000 zł.

Mieszkanie stanowi o wiele mniejszy wydatek, niż dom i to samo tyczy się remontu. Przede wszystkim największą różnicę będzie stanowić metraż, bowiem od niego zależy, ile mniej więcej będziesz musiał odłożyć. W przypadku mieszkania o powierzchni 40 m2 generalny remont wyniesie od 50 000 do nawet 100 000 m2. Wszystko zależy od materiałów, zaplanowanych prac i stanu, w jakim mieszkanie znajdowało się poprzednio.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię