Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile kosztuje wyposażenie domu?

• 14 stycznia 2022 • Komentarze (0)

Budujesz swój wymarzony dom, masz postawione fundamenty i szkielet się pojawia, ale stajesz przed bardzo ważnym wyborem, a mianowicie jakie wybrać wyposażenie i jak wykończyć całą przestrzeń. Na przykład, jakie oświetlenie dobrać, jakie drzwi i sprzęt. Jeśli masz określony budżet i stawiasz wyłącznie na przemyślane zakupy, to zapraszamy do naszego artykułu!

Na czym można zaoszczędzić?

Zdecydowanie to, co najbardziej może Ci pomóc to interesowanie się i czytanie opinii na temat mebli lub wyposażenia. Dlaczego? Ponieważ nie tylko będziesz miał pewność, że Twoje pieniądze nie zostaną zmarnowane, to dodatkowo będziesz mógł cieszyć się sprawdzonym, wysokiej jakości sprzętem, który nie zawiedzie Cię nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.

Istotne dla całej konstrukcji i funkcjonowania w domu elementy powinny być wybrane po uprzednim sprawdzeniu ich właściwości oraz opinii na ich temat. Przykładem może być wybór drzwi wejściowych przesuwnych lub z klasycznym skrzydłem – wariantów jest naprawdę dużo, więc trzeba wiedzieć, na jakie się zdecydować. Powinny być dopasowane do naszego stylu funkcjonowania, ale również solidnie wykonane i solidne, aby nie zepsuły się bardzo szybko.

Jeśli przechodzisz do łazienki, to dobrym pomysłem będzie zaoszczędzenie na glazurze, ponieważ minimalistyczne płytki dostaniesz w niskich cenach, już od 30 zł/m2. Istnieją również outlety z kaflami, w których również będziesz mógł znaleźć wyposażenie na miarę Twoich oczekiwań. Dodatkowo nie musisz nimi wypełniać przestrzeni po sam sufit, ponieważ tam woda nie dociera. Zamiast tego możesz zostawić ten fragment i pomalować go samą farbą.

Możesz też zaoszczędzić w innym obszarze, a konkretniej – na lampach. Dobrą opcją jest obserwowanie różnych serwisów oraz portali aukcyjnych, na których jesteś w stanie kupić wysokiej jakości oświetlenie z drugiej ręki. Minusem jest to, że trzeba na to poświęcić dużo czasu, jednak wynagrodzi Ci to odnalezienie idealnej lampy do Twojego mieszkania, w bardzo korzystnej cenie.

Zakup ceramiki łazienkowej nie musi wcale być tak kosztowny. Wystarczy, że zdecydujesz się na polskich producentów, którzy potrafią zaoferować wiele wzorów o bardzo wysokiej jakości i korzystnej, a wręcz konkurencyjnej cenie. Będziesz w stanie stworzyć łazienkę swoich marzeń, bez znacznego naruszania całego budżetu.

Średni koszt wykończenia mieszkania

Dzięki rezygnacji z wielu zbędnych lub jedynie dodatkowych i drogich elementów wyposażenia – możesz policzyć średnio 1000 zł na każdy metr kwadratowy. Analogicznie, jeśli posiadasz mieszkanie o powierzchni 50 m2, to przygotuj sobie co najmniej 50 000 zł. Osobną kwestią jest umeblowanie, ponieważ posiada bardzo szeroki zakres cen. Nie tylko zależy to od metrażu, ale również od materiału, z jakiego meble są stworzone.

Jeśli posiadasz kawalerkę, to zapłacisz za wykończenie zdecydowanie mniej, niż jak posiadasz domek lub o wiele większe mieszkanie. Ponieważ samo umeblowanie z wykończeniem pokoju dziennego o średniej powierzchni 20 m2 zapłacisz mniej więcej od 15 000 zł do 20 000 zł, a po podsumowaniu całego mieszkania (powierzchnia 51 m2) uzyskamy średnio kwotę 52 000 zł.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię