Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Najczęściej komentowane publikacje finansowe

W ciągu ostatnich kilku miesięcy najbardziej poruszyły naszych czytelników tematy:

  1. Nadchodzą trudne czasy. Polacy zaciskają pasa – kończy się „zielona wyspa” ministra Rostowskiego.
  2. Polaków nie stać na nowy samochód – kryzys w branży motoryzacyjnej pokrywa się ze wskaźnikami popytu na nowe samochody.
  3. Polacy walczą o godziwe zarobki – sytuacja na rynku pracy jest coraz gorsza. Analitycy nie widzą szansy na poprawę. Polskie władze nie powiększają budżetu na aktywizację zawodową bezrobotnych.
  4. Podatek od napiwku. Ekonomiści twierdzą, że to absurd – fiskus uważa, że kelnerzy, pomocnicy hotelarscy i fryzjerzy płacili podatki za napiwki zostawiane przez klientów.
  5. Wady i zalety franczyzy – czy własny biznes jest lepszy od gotowego biznesplanu przygotowanego przez franczyzodawcę? Wskazówki eksperckie.
  6. Motywowanie pracowników w firmie – o tym jak i dlaczego warto motywować grupę pracowniczą. Porady z 3 wybranych segmentów motywacyjnych, tj. świadczenia, warunki i narzędzia pracy.
  7. Słynne cytaty biznesowe – Warren Buffet, Donald Trump, Ingvar Kamprad, Richard Branson oraz Ted Turner i ich życiowe hasła przewodnie dot. biznesu i rozwoju osobistego.
  8. Gdzie mieszkają milionerzy? – Moskwa, a nawet nie Nowy Jork czy Hongkong stała się dziś światową stolicą miliarderów. To tutaj mieszkają najzamożniejsi biznesmeni na globie.