Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile kosztują zegarki?

• 25 lutego 2022 • Komentarze (0)

Stanowią najbardziej popularny dodatek, który zdobi nadgarstki nie tylko wielkich biznesmenów i miłośników manufaktury zegarmistrzowskiej, ale również przedstawicieli klasy średniej. Ponadto oprócz uzupełniania garniturów, będą idealnym akcesorium do casualowych stylizacji na co dzień. Jednak niektóre modele kosztują swoje i trzeba mocno oszczędzać, aby uzbierać na ich kupno. Z czego biorą się te ceny?

Zegarek – jakiej firmy?

Niekiedy lepiej jest dopłacić i zakupić zegarek marki znanej ze swojej wysokiej jakości, niż inwestować w półśrodki, które mogą się bardzo szybko zepsuć z powodu nieprawidłowego wykonania. Jeśli chcesz, aby zegarek był z Tobą na długo – uważaj na falsyfikaty, za które słono przepłacisz w stosunku do jakości produktu. Potrafią być zbliżone cenowo do oryginału, jednak wartość jest zdecydowanie niższa.

Podobna sytuacja pojawia się w modelach droższych marek, które mogą w subiektywnej opinii odbiegać jakością lub wyglądem, jednak prawda jest taka, że pojawiające się na zegarku logo również ma znaczenie. Markowe produkty są niejednokrotnie zdecydowanie droższe i nie dotyczy to tylko zegarków. Taka zależność ma miejsce w branży odzieżowej, technologicznej, a także meblarskiej.

Z tego powodu warto wybierać firmy, które posiadają tysiące zadowolonych klientów. Nierzadko zdarza się tak, że nawet tańsze propozycje spełniają wymagania i zachwycają estetycznym wyglądem. Dobrym przykładem są niezawodne zegarki marki Swatch. Mają szereg propozycji w bardzo korzystnych kwotach. Jest to dobry przykład na wysokiej jakości zegarki od 300 złotych.

Jakie zegarki zyskują na wartości?

Na wartość zegarka wpływa głównie mechanizm, który tak naprawdę jest jego sercem. Największe różnicowanie pojawia się między zegarkami mechanicznymi a kwarcowymi, ponieważ od tego w dużej mierze zależy finalna kwota, jaką będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś wielbicielem wysokiej klasy zegarków, to zwracaj uwagę na te posiadające certyfikat Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych. Nie tylko zwiększa wartość przedmiotu, ale również jest niezbitym dowodem na jego bardzo dokładny ruch wskazówek.

Kolejnym aspektem, który sprawia, że akcesorium jest o wiele więcej warte – jest jego pochodzenie. Miejsce, w którym został wyprodukowany, ma bardzo duże znaczenie. Nie podlega wątpliwości to, że do najdroższych zegarków należą te „Swiss made”. Oznacza to, że po raz kolejny szwajcarskie zegarki są najdroższe i najbardziej doceniane przez wielbicieli manufaktury zegarmistrzowskiej.

Niekiedy uważa się, że design zegarka również zwiększa jego wartość, ale ten aspekt odnosi się jedynie do limitowanych edycji, które posiadają fragmenty popkulturowych postaci lub logo innych, znanych firm. Wówczas są wydawane w określonej ilości egzemplarzy, a szczęśliwcy, którym udało się je kupić, mają okazję po latach sprzedać je z wielokrotnym zyskiem. Czy warto więc inwestować w zegarki? Owszem, ale z głową!

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię