Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Czy praca zdalna się opłaca?

• 18 stycznia 2022 • Komentarze (0)

Świat nieustannie się zmienia, dlatego też zmieniają się i formy prowadzenia firm. Każde przedsiębiorstwo, które chce utrzymać się na szczycie, powinno nieustannie reagować na sytuację dziejącą się w jej bliższym lub dalszym otoczeniu. Czy chcesz się dowiedzieć, co zmieniło się w podejściu do prowadzenia biznesu w ostatnich latach? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Zjawisko pandemii wymogło na właścicielach firm świeżego spojrzenia na sposób prowadzenia swoich firm. Wiele tych większych, skostniałych w strukturach przedsiębiorstw, w obliczu nagłego zagrożenia i niepewnej przyszłości zaczęło gorączkowo zastanawiać się nad optymalizacją działania swojej działalności.

Na czym polega praca zdalna?

Oczywiście początkowe nerwowe działania, często były obarczone nieprzemyślanymi ruchami, w których dochodziło do karygodnych sytuacji, jak wysyłanie pracowników na urlopy, podczas których wciąż pracowali zdalnie. Zdarzały się także sytuacje redukcji etatów, które jak się okazało, były zupełnie niepotrzebne, ponieważ pandemia i wiążące się z nią lockdowny nie były takie straszne.

Jedno jednak wyszło na dobre w związku z zatrzymaniem się całego świata na tę krótką chwilę. Zaczęto przychylniej patrzeć na pracę zdalną, która obecnie przez niektóre branże jest wręcz faworyzowana. Nie ma się co dziwić, ponieważ faktycznie przyniosła wiele pozytywnych zmian w pracy firm decydujących się na taką formę współpracy.

Jeszcze nie tak dawno, wiele firm patrzyło na pracę zdalną i cały home office, jak na okazję do nieefektywnej pracy zatrudnianych przez nią osób. Jednak na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy okazało się, że jest zupełnie odwrotnie. Praca jest wykonywana równie sprawnie, a często i dużo lepiej.

Czy praca zdalna zostanie?

Korzystne warunki, środowisko, w którym pracujemy w zaciszu naszego domu, sprawiają, że mamy więcej energii do działania, a wszędobylski kot, który krząta się pomiędzy monitorem, a drukarką osładza tylko trudy kolejnych biurowych dni. Taki komfort przemówił do wielu pracowników, którzy pełni entuzjazmu podejmowali kolejne wyzwania.

Zauważmy kolejną istotną i korzystną różnicę. Wielu pracowników oszczędza w ten sposób czas na dojazd do pracy, dzięki czemu mają więcej siły od samego rana na realizację swoich obowiązków. W przypadku większych miast ma to niebagatelną zaletę, gdzie godzinne dojazdy przez zakorkowane miasto to standard.

Sprawniejsza komunikacja za pomocą komunikatorów tekstowych oraz spotkania na video chatach również sprawiły, że efektywność w pracy wzrosła. Niestety nie ma róży bez kolców i często praca zdalna dla nowych pracowników okazuje się ogromnym wyzwaniem, a sam proces wdrożenia i szkoleń nowego pracownika sporo dłuższy, niż miałoby to miejsce w przypadku pracy stacjonarnej.

Praca zdalna przez internet

Firmy także powinny zwrócić szczególną uwagę na zagadnienie pozycjonowania swoich stron internetowych, ponieważ od czasu wybuchu pandemii odnotowano wzmożony ruch na wielu stronach sklepów internetowych i usługodawców oferujących swoją pracę w ten sposób. Skupienie się na przeniesieniu działalności w stronę internetu, otworzyło wielu firmom drzwi na zupełnie nowy rynek.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zdołał nakreślić zagadnienie zmieniającego się modelu prowadzenia firmy oraz tego, że nie warto trzymać się kurczowo starych schematów. Czasami chwilowe przesunięcie swojego poziomu komfortu może sprawić, że zyskasz naprawdę wiele.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię