Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak zrobić tanio remont mieszkania?

• 6 lutego 2023 • Komentarze (0)

Ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych w ciągu kilku lat poszybowały w górę. Takie wzrosty w sektorze zaowocowały tym, że dziś każdy, kto planuje remont, przygląda się wydatkom dwa razy, szukając oszczędności. Polacy wolą samodzielnie przeprowadzić remont, oszczędzając tym samym na kosztach usługi profesjonalnej firmy. Jak zminimalizować koszty remontu, by jednak nie wylać budowlanego dziecka z kąpielą?

Jak zrobić remont tanim kosztem?

Jak już wspominaliśmy, jednym ze sposobów na tani remont, jest po prostu wykonanie wszelkich prac samodzielnie. Popularność i miliony odsłon wszelkich poradników w formie filmów instruktażowych dają nam argument przemawiający za tym, że takie oszczędzanie jest niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego. Redukując koszty związane z opłaceniem ekipy remontowej, możemy albo włożyć część zaoszczędzonej sumy do kieszeni lub wydać je na lepszej jakości materiały czy stylowe dekoracje. Rozpływając się w zachwytach nad samodzielnym remontem, nie można pominąć faktu, że jednak po naszej stronie jest zakup lub wypożyczenie niezbędnych narzędzi.

Dobrze jest, kiedy ktoś z rodziny posiada taki sprzęt lub użyczy go nam dobry sąsiad, jednak wiele osób musi radzić sobie samodzielnie, na własny koszt kupując narzędzia. Na szczęście dziś można zrobić to online, bez wychodzenia z domu. I tak np. otwornicę, niezbędną do wywiercenia otworów w ścianie czy drewnie, zamówimy w kilka chwil w profesjonalnym sklepie, np. takim jak Wiertools.

Kupowanie sprzętu budowlanego to oczywiście inwestycja na całe życie, ponieważ tego rodzaju produkty zazwyczaj posiadają wieloletnią gwarancję. Oczywiście, jeśli chcemy przeprowadzić jednorazowy remont lub nie stać nas na zakup sprzętu, możemy wypożyczyć narzędzia na czas trwania remontu.

Kolejnym sposobem, jak tanio zrobić remont jest minimalizm i racjonalizm. Nawet najpiękniejsze i z pozoru proste aranżacje z pism branżowych niekoniecznie okażą się strzałem w 10.! Postawmy na proste rozwiązania. Ściany mogą zdobić klasyczne tynki, posadzkę możemy uzupełnić prostymi panelami itd.

Warto wspomnieć także o dużym błędzie domowych remontów. Oszczędzając na materiałach budowlanych, nie stosujemy tej samej zasady do dekoracji i wykończenia wnętrz. W efekcie okazuje się, że cenne złotówki zaoszczędzone np. w wyniku samodzielnie przeprowadzonego remontu, wydajemy na zbędne meble, wydumane oświetlenie czy niepotrzebne dekoracje. Dlatego tak cenne okazują się kosztorysy opracowane przed remontem, które pozwalają nam trzymać w ryzach nasze aranżacyjne zapędy.

Jak tanio zrobić remont łazienki?

O ile remont salonu czy sypialni nie jest tak problematyczny, o tyle kuchnia czy łazienka to istny koszmar remontowy. Jak tanio wyremontować łazienkę, pomieszczenie o tak specyficznej budowie i przeznaczeniu?

Nie ukrywajmy, koszty związane z urządzeniami sanitarnymi, płytkami łazienkowymi są dziś wysokie. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest dobry research. Nie ulegajmy reklamom i pięknym zdjęciom produktowym. Warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi wybranych przez nas produktów, z ich specyfiką. Następnie warto prześledzić w sieci sklepy internetowe, które oferują materiały sanitarne lub elementy wykończeniowe łazienki. Często online możemy znaleźć doskonałe produkty w atrakcyjnej cenie. Jeśli obawiamy się zakupów przez internet, skorzystajmy z patentu od lat stosowanego przez Polaków remontujących samodzielnie własne gniazdko. Sprawdźmy produkt w sklepie stacjonarnym, zasięgnijmy porady pracownika sklepu, ale finalnie zakupy zróbmy w sieci.

Nie zapomnijmy, że doskonałym sposobem na tani remont jest odświeżenie tego, co już posiadamy. Ściany i płytki możemy odmalować, meble odrestaurować, a wnętrze uzupełnić jedynie o nowe dodatki. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię