Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Tanie metamorfozy łazienek

• 18 maja 2022 • Komentarze (0)

Nie zawsze, aby zmienić wystrój naszego wnętrza, musimy nadwyrężać nasz domowy budżet. W dobie dzisiejszych trudności gospodarczych, wysokiej inflacji i rosnących cen materiałów budowlanych oraz wykończeniowych, warto zadbać o oszczędności. Dlatego dobrym pomysłem jest, aby pochylić się nad ekonomicznymi rozwiązaniami, które odmienią naszą łazienkę.

Co zamiast płytek do łazienki?

Bardzo duże koszty remontu łazienki związane są z kupnem i położeniem płytek na ściany i podłogi. Nie tylko płacimy za materiał, ale również za usługę fachowca. Jeśli nasze stare płytki są już zniszczone lub po prostu nam się nie podobają – wybierzmy profesjonalne farby dedykowane śliskim powierzchniom. W kilka chwil zamalujemy i odświeżymy stare płytki. Nie obawiajmy się, że za kilka tygodni farba w wyniku wilgoci zejdzie z płytki. Jeśli wybierzemy specjalistyczne produkty, powinniśmy cieszyć się długotrwałą aranżacją.

Jeśli płytki ceramiczne nie nadają się do pomalowania, wtedy warto samodzielnie skuć je aż do tynku, a następnie samemu położyć gładź. Choć wiąże się to z dużym nakładem pracy, to jednak warto dodać, że na tak przygotowaną ścianę możemy przykleić odpowiednią fototapetę do łazienki, która posiada tę właściwą cechę, że możemy na niej wydrukować dowolną grafikę. W kilka chwil stworzymy niezapomniany i kojący krajobraz lub przykleimy wierną imitację nawet najdroższych płytek. Na podłogę możemy położyć ekonomiczne i trwałe płytki winylowe, które w tani sposób będą sprawiały wrażenie, że na podłodze znajdują się płytki czy mozaika.

Nie zapominajmy również, że oszczędności możemy poczynić również, decydując się na odnowienie starych urządzeń sanitarnych. Tutaj, tak jak w przypadku płytek ceramicznych, z pomocą przychodzą farby, choć w tym wypadku na łazienkowych urządzeniach brylują te emaliowe. Te ostatnie skutecznie zasłonią nam ubytki, odpryski dawnej warstwy na wannie czy umywalce, a także z łatwością odświeżą i zamaskują żółte zacieki, które lubią pojawiać się na powierzchni urządzeń sanitarnych. Także odpowiednie pomalowanie chromowanych powierzchni sprawi, że nasza łazienka odzyska dawny blask.

Tanie meble łazienkowe

Wymiana starych mebli w łazience na te nowe, wprost ze sklepu to duża inwestycja dla naszego portfela. Jeśli nie podoba nam się kolor lub okleina dawnych mebli, zamalujmy je nową farbą lub dokonajmy wymiany okleiny. Ich koszt to inwestycja rzędu kilkuset złotych. Jak widzimy, nie są to wygórowane koszty za tak dużą zmianę.

Niezwykle popularnym w ostatnich latach sposobem na tanią aranżację łazienki są meble do łazienki z recyklingu. Umywalkę wiele osób zastępuje dawną emaliowaną misą. Na targach czy wystawkach znajdziemy wiele drewnianych mebli czy luster, które z powodzeniem możemy zamontować w naszej łazience. Korzystanie z używanych mebli to nie tylko ekonomiczne rozwiązanie, ale również ekologiczne.

Tanie akcesoria do łazienki

Na odpowiednią aranżację wnętrz wpływają również te małe elementy. Dlatego w ekonomicznej metamorfozie powinniśmy wziąć pod uwagę także dobór odpowiednich dodatków. Z łatwością znajdziemy w rozsądnej cenie stylowe obrazy do łazienki odporne na wilgoć. Kurki i krany w stylu retro z powodzeniem możemy znaleźć na pchlim targu lub w punktach z antykami. Haki do ręczników możemy również odszukać w wielu miejscach z bibelotami. Nie zapominajmy również o tekstyliach łazienkowych. Eleganckie i tanie ręczniki czy chodniki mogą ożywić niejedno pomieszczenie.

Jak widzimy, istnieje wiele sposobów na tanią odnowę naszej łazienki. Oczywiście to, jakie rozwiązanie na zmianę tej przestrzeni wybierzemy, powinno być podyktowane naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli chcesz porównać budżet takiej metamorfozy z kosztami związanymi z generalnym remontem, zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem: https://moje-finanse.pl/ile-kosztuje-remont-lazienki/. Po lekturze tych obu tekstów z pewnością podejmiesz właściwą decyzję dotyczącą metamorfozy Twojej łazienki dopasowaną do Twoich możliwości i potrzeb.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste, Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię