Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Artykuły miesiąca

W ciągu ostatniego miesiąca na moje-finanse.pl najchętniej czytaliście:

  1. Bezrobocie w rolnictwie większe niż się spodziewano – szacuje się, że w polskim sektorze rolniczym jest znacznie więcej bezrobotnych niż wynika to z oficjalnych danych statystycznych.
  2. Nowe inwestycje w budowlance – zdaniem analityków nowe projekty i zlecenia publiczne uzdrowią branżę budowlaną nie wcześniej niż w 2015r.
  3. Rośnie bezrobocie wśród młodych Europejczyków – w Europie gwałtownie rośnie liczba młodych osób, które nie potrafią znaleźć się na rynku pracy.
  4. Czy złoto to bezpieczna forma inwestycji? – Polacy coraz chętniej sięgają po złoto jako formę bezpiecznego zamrożenia kapitału, ale czy tak jest naprawdę?
  5. Rośnie bezrobocie – zdaniem analityków nadal nie możemy liczyć na trwałą poprawę sytuacji na rynku pracy.
  6. Kryzys w branży motoryzacyjnej – tysiące Polaków traci pracę. Spada sprzedaż i tym samym produkcja nowych aut dealerskich.
  7. Polacy pożyczają pieniądze od firm pozabankowych – firmy pozabankowe coraz popularniejsze. Polacy rezygnują z krótkoterminowych pożyczek konsumpcyjnych w bankach?
  8. Najdroższe mieszkania w Polsce – największe wymagania przed deweloperami stawiają mieszkańcy Warszawy i to też oni są skłonni zapłacić najwięcej za odpowiedni komfort.
  9. Edukacja finansowa Polaków – zdaniem ekspertów z branży, brakuje nam podstawowej wiedzy na temat rynków kapitałowych i przepływu pieniędzy w gospodarce.
  10. Rośnie dług publiczny Finlandii – Helsinki mają poważny problem z ustabilizowaniem sytuacji w kraju. Finlandia pogrąża swoją gospodarkę w długach.