Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile kosztuje renowacja zegarka?

• 2 marca 2022 • Komentarze (0)

Przywiązując się do przedmiotów, bardzo często trzymamy je schowane przez wiele lat. Zegarki należą do akcesoriów, które z upływem lat zyskują wręcz na wartości. Z tego powodu tak istotna jest renowacja. Zwłaszcza gdy planujemy ponownie zacząć użytkować przedmiot. Ile kosztuje cały proces i czy płaca się na niego decydować?

Odrestaurowanie zegarka

Wiele osób uważa, że zegarki posiadają duszę i z tego powodu nie pozbywa się starych modeli, a wręcz traktuje się, jako pamiątkę. Trudno się dziwić, ponieważ zyskują z czasem na wartości nie tylko sentymentalnej, ale także rynkowej. W tym też pomaga renowacja – przywraca przedmiotom ich dawną świetność, aby właściciel mógł go użytkować lub sprzedać, aby stał się częścią zbioru zainteresowanego nabyciem kolekcjonera.

Osoba podejmująca się renowacji powinna być kompetentna i posiadać odpowiedni tytuł mistrzowski, aby nie zniszczyć tak cennej pamiątki. Koszt kompleksowego procesu rozpoczyna się od 600 złotych i rośnie w zależności od zegarmistrza i marki oddawanego zegarka. Niekiedy można poprosić o odrestaurowanie jedynie jednej części akcesorium jak na przykład odnowienie tarczy lub odnowienie koperty. Te usługi już są zdecydowanie tańsze.

Zegarmistrz działa wtedy o wiele bardziej płytko i nie zagląda do samego serca mechanizmu, którego naprawa kosztuje zwykle najwięcej. Często wymiana pasków lub bransolety wiąże się z potrzebą zmiany specjalisty lub dodatkowymi kosztami. Musisz przygotować się na duży wydatek, jeśli chcesz kompleksowo odmienić swój zegarek. Całość może finalnie kosztować ponad 1000 złotych.

Zegarek jako inwestycja

Bardzo dobrym sposobem na dodatkowy zarobek jest rozpoczęcie przygody z inwestowaniem w zegarki. Jednak musisz wiedzieć, że podjęcie się takiego przedsięwzięcia powinno bym poprzedzone dużym researchem na temat procesu wybierania zegarka i szacowania jego przybliżonej wartości na rynku. Podobnie ma się sytuacja z inwestowaniem w nieruchomości, waluty lub kruszce – należy się do tego odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim stale poszerzaj swoją wiedzę na temat charakterystycznych dla marek modeli oraz ich oferty na przestrzeni wielu lat. Pomoże Ci to odróżnić oryginał od bardzo dobrze stworzonego falsyfikatu. Niejednokrotnie zdarzy Ci się naciąć na nieuczciwych sprzedawców, jednak zdobyta wiedza pozwoli uchronić się przed porażkami. Zawsze na samym początku rozpoczyna się od poszukiwań interesujących egzemplarzy. Najlepiej, aby były z limitowanych i wycofanych kolekcji, ponieważ szybko znajdziesz kupców gotowych zapłacić sporą sumę, żeby móc posiadać zegarek w swojej kolekcji.

Inwestuje się wyłącznie w wyjątkowe zegarki, ponieważ one mają zwykle największą wartość. Czasomierze od marek takich jak: Rolex, Vacheron Constantin, Audemars Piguet i Patek Philippe, są najdroższe i umiejętnie w nie inwestując, będziesz w stanie bardzo dużo zyskać. Jednymi z najważniejszych zegarków, które warto poszukiwać – są historyczne i pełne duszy zegarki, które stanowią rodzaj pamiątki. Zwłaszcza modele, które nie są już w ogóle produkowane oraz takie, które wiele przeżyły i zostały umiejętnie odrestaurowane. Zegarki w bardzo dobrym stanie lub kompletnie nienaruszone, są o wiele więcej warte!

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię