Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Zakup mieszkania w 2013r. Czy będzie taniej?

• 28 grudnia 2012 • Komentarze (0)

Na branżowych forach dyskusyjnych coraz częściej padają pytania w jaki sposób branża nieruchomości odczuje kończący się niebawem program „Rodzina na swoim”. W tym artykule podpowiemy wam w jaki sposób mogą kształtować się ceny w okresie przejściowym po zamknięciu projektu RnS oraz oczekiwaniu na nowy, tj. „Mieszkanie dla młodych”.

ceny mieszkań w Polsce

fot. flickr.com | aut. stevecadman

Specjaliści z sektora nieruchomościowego nie mają wątpliwości, dotacje finansowe ze strony rządu pod postacią programu „Rodzina na swoim” odpowiadały za blisko połowę przyrostu kredytów mieszkaniowych na polskim rynku (dane z lat 2010 oraz 2011). Nagłe wygaśnięcie RnS ma przynieść dość wyraźne ograniczenie możliwości Polaków w zakupie własnych czterech kątów, a to oznacza, że ceny mieszkań mogą wyraźnie spaść.

Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku / kilkunastu miesięcy Polacy nadal będą tracili swoją zdolność kredytową, ponieważ koniunktura gospodarcza jest coraz słabsza i nie chodzi tutaj o tak szeroko rozumiane współczynniki jak wyhamowujący PKB, ale i redukcję etatów w firmach czy realne obniżenie wynagrodzenia pracowników. 2013r. ma być jeszcze trudniejszy.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie Infokoszalin.pl w artykule: „Koniec programu rodzina na swoim”

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię