Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polskie aglomeracje puchną. W Katowicach przedyskutują perspektywę ich dalszego rozwoju

• 28 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Badania udowadniają, że już przeszło 50 % wszystkich ludzi na świecie mieszka w dużych aglomeracjach miejskich. Do końca 2025r. ten wskaźnik ma urosnąć nawet do 70-75 %. O tym jak zarządzać polskimi metropoliami, w jaki sposób planować ich potencjalny rozwój odpowiedzą prelegenci podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

fot. flickr.com | aut. DrabikPany

Podczas V Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który jest jedną z największych imprez biznesowych Centralnej Europy, część paneli zostanie poświęconych m.in. rosnącemu znaczeniu światowych i polskich metropolii, ich roli energetycznej, transportowej oraz technikach finansowania rozwoju największych ośrodków miejskich.

Dwudniowa konferencja to także okazja do dyskusji na temat aktualnej sytuacji finansowej w Europie, sposobach finansowania samorządów, a także ścisłych regułach dotyczących budowy budżetu i lewarowania kosztów.

Poza tym w programie znalazła się problematyka związana z odnową terenów poprzemysłowych w polskich aglomeracjach. Istotnymi zagadnieniami mają okazać się również: zarządzanie odpadami oraz rewitalizacja obiektów publicznych, a także zasady współpracy w relacjach partner prywatny – partner publiczny.

V Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach: 13-15 maja 2013r. w Katowicach.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię