Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polskie autobusy podbijają Niemcy. Solaris wygrywa kolejny przetarg

• 27 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Solaris wygrał kolejny przetarg na dostawę 42 autobusów hybrydowych do Hannoveru w centralnych Niemczech.  To już nie pierwsze zamówienie złożone przez niemieckiego przewoźnika- üstra, które zrealizuje polski producent.

polski autobus Solaris

fotografia Tramgeschichten | aut. flickr.com

Do tej pory hanowerskie przedsiębiorstwo odebrało od krajowego Solarisa już przeszło 60 pojazdów. Szacuje się, że łącznie – na cały rynek niemiecki, Solaris dostarczył ich już około 2 tys.

W ostatnio podpisanym kontrakcie, Solaris zobowiązał się do dostarczenia w sumie 26 autobusów Solarus Urbino Hybrid w opcjach: 18 i 12 metrowych. Do końca 2016r. Hannover ma w planach zamówienie kolejnych 30 pojazdów.

Z informacji udzielonych przez członka zarządu firmy üstra, tj. Wilhelma Lindenberga, pojazdy dostarczane przez polskiego producenta wyraźnie zmodernizowały miejską flotę komunikacyjną Hannoveru:

[…] nowo pozyskane autobusy hybrydowe są dowodem, że Solaris nawet przy zaawansowanych technologiach potrafi szybko i z powodzeniem reagować na potrzeby klienta.

Przypomnijmy, że polskie modele Solaris Hybrid były pierwszymi tego typu pojazdami w Europie. Do tej pory znalazły odbiorców m.in. w Belgii, Norwegii, Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Litwie, Finlandii oraz Francji.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię