Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Chcesz mieć całą wioskę na własność? Hiszpanie wyprzedają majątek

• 29 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Hiszpańskie biura nieruchomości wystawiają opuszczone wsie na sprzedaż. Na rynku dostępnych jest już ich ok. 50 w cenach od około 60 do 250 tys. €.

hiszpańskie wsie

fot. flickr.com | aut. PincasPhoto

Ceny za całą wieś sięgają przeciętnych cen 2-3 pokojowych mieszkań Barcelony. Co wchodzi w skład wystawionej na sprzedaż, opuszczonej wioski? Na ogół kilka budynków mieszkalnych, puste winnice, magazyny i kaplice. Jedną z najdroższych jest położona we wschodniej części kraju – Esblada, która po raz ostatni była zamieszkana 40 lat temu. Potencjalny kupiec musi liczyć się z kosztem nawet 250 tys. €.

Z informacji udzielonych przez przedstawiciela jednego z hiszpańskich biur, tj. Montsa Rivesa wynika, że największe trudności sprawia odnalezienie właściciela każdej nieruchomości i wyrażenie chęci na sprzedaż.

Szacuje się, że najwięcej ofert pojawiło się w regionach: Galicji, Asturii oraz Katalonii. Główny trzon kliencki stanowią Francuzi i Brytyjczycy.

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości, Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię