Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ukraińcy prawdopodobnie rozbiorą stadion we Lwowie. Zadecydował rachunek ekonomiczny

• 27 marca 2013 • Komentarze (0)

Radio Swoboda poinformowało, że zbudowany na potrzeby Euro 2012 stadion we Lwowie zostanie prawdopodobnie rozebrany. 35-tysięczny obiekt jest w kiepskim stanie finansowym – koszty jego utrzymania przerastają ukraińskie władze.

stadion Arena Lwów

fot. flickr.com | aut. Erik Cleves Kristensen

Od początku 2013r. władze centralne nie pokryły żadnych kosztów związanych z utrzymaniem stadionu. Wysokość rosnących długów ma zadecydować o zamknięciu i ewentualnym rozebraniu obiektu, który już niebawem straci prawdopodobnie dostęp do prądu.

Przypomnijmy, że na lwowskim stadionie nie gra jeden z największych miejscowych klubów piłkarskich, tj. Karpaty, ponieważ ten nie może dość do porozumienia z władzami miasta. Sportowcy korzystają z obiektu o nazwie „Ukraina”, który jest zlokalizowany przy samym centrum, a przy tym znacznie mniej kosztowny w eksploatacji.

Ukraińskie radio podaje, że jeśli władze nie nawiążą współpracy z Karpatami, to obiekt będzie trzeba rozebrać. Oszacowano, że roczny koszt utrzymania obiektu to nawet 2 mln €.

Czytaj także:

Kategoria: Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię