Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polakom zbrzydły centra miast. Teraz chcmy mieszkać w domach na peryferiach

• 28 marca 2013 • Komentarze (0)

Ostatni ranking projektów deweloperskich Wojna Domowa 2013 udowadnia, że Polakom znudziły się już przeludnione centra miast. Okazuje się, że teraz najchętniej mieszkalibyśmy w niewielkich domach jednorodzinnych położonych na peryferiach dużych miast – to są nasze marzenia. Jak jest w rzeczywistości?

dom na peryferiach

fot. flickr.com | aut. Moyan_Brenn

Polacy pomimo swoich potencjalnych preferencji i tak kierują się przede wszystkim ceną. Zdaniem ekspertów –  coraz większą wagę przywiązujemy także do nowoczesnych rozwiązań energooszczędnych (czytaj o dofinansowaniach na nieruchomości energooszczędne) oraz szeroko rozumianej aranżacji najbliższego otoczenia.

Badania potwierdzają, że wymarzonym projektem mieszkalnym jest jednorodzinny dom położony w cichej okolicy blisko terenów zielonych:

[…] ludzie są […] mobilni. Hałas miasta zamieniają na spokojne otoczenie lasów, godząc się tym samym na nieco dłuższą drogę do pracy, ale w zamian otrzymując prawdziwy wypoczynek […] i czystsze powietrze – podkreślał w rozmowie dla Bankier.pl, Przemysław Kotwicki – dyrektor otodom.pl

Warto podkreślić, że wyraźnie zaznaczają się nowe trendy wśród potencjalnych konsumentów. Nabywcy (ale i inwestorzy) coraz częściej zwracają się ku projektom energooszczędnym, które w ogólnym rozrachunku pozwalają wyraźnie obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości. Niestety fakt, że coraz więcej Polaków jest świadoma i uważa, że warto inwestować w lepszą wentylację domu czy instalację kolektorów słonecznych, to większości na budowę tego typu obiektów konsumentów po prostu nie stać.

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości, Polska

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię