Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Nowa inwestycja giganta. Tym razem w Snapchat

Alibaba dostrzega potencjał w aplikacji Snapchat. Z informacji podanych przez zagraniczne media wynika, że chiński gigant dofinansuje działalność Snapchata o wolumen 200 milionów dolarów.

fot. Unsplash, zgodnie z licencją

Snapchat jest wyceniany na bagatela 10 miliardów dolarów

Warto wspomnieć, że Snapchat debiutował na rynku 3 lata temu, ale już w IV kwartale ubiegłego roku spółkę wyceniono na 10 miliardów dolarów. Eksperci oceniają, że jeśli Alibaba dofinansuje biznes Snapchata, spółka będzie warta już nie 10, ale blisko 20 miliardów dolarów.

Alibaba jest absolutnym liderem w swojej kategorii na rynku azjatyckim i zarazem jedną z najszybciej rozwijających się ekosystemów w skali światowej. Szacuje się, że gigant odpowiada za około 80% wszystkich transakcji handlowych online zawieranych na rynku chiskim.

Serwis Alibaba.com odwiedza każdego dnia to milionów użytkowników.

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. amator_inwestor pisze:

    Powiem szczerze, że naprawdę imponujące wyniki, jeśli spojrzeć na krzywą wzrostu Alibaby. Człowiek, który stoi za tym biznesem, czyli Jack Ma ma niesamowite wyczucie do biznesu. Co ciekawe, wcześniej starał się o regularny etat w wielu firmach, a w tym m.in. w firmie ochroniarskiej, a nawet KFC i jego CV odrzucano za każdym razem. Jestem naprawdę pod wrażeniem jak można zbudować naprawdę dobrze prosperujący biznes w stosunkowo krótkim czasie. Nie wiem jaki jest ich model biznesowy, bo Alibaba.com nie działa na polskim rynku, ale myślę, że gdyby u nas debiutowali, mogliby spokojnie konkurować np. z takim Allegro.pl.

  2. Biznesmen_1966 pisze:

    No no, ma głowę na karku – nie ma co. W sumie na temat Alibaby słyszałem już wielokrotnie, ale w sumie nie zgłębiałem tego tematu. Widzę, że to już nie pierwszy i pewnie nie ostatni plan inwestycyjny Alibaby, która zresztą nie tak dawno debiutowała na giełdzie. Jeśli Alibaba utrzyma wzrost to wydaje mi się, że w perspektywie kilku kolejnych lat ma realne szanse na to, aby zagrozić pozycji Allegro, E-Bay’a, a także Amazona. Ciekawe co z tego wyniknie.

Wyraź swoją opinię