Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Kończy się polska „zielona wyspa”. Polskę czeka wyraźne spowolnienie gospodarcze

• 29 listopada 2012 • Komentarze (0)

Z danych opublikowanych przez światową organizację biznesową – Conference Board wynika, że na przestrzeni najbliższych 5 lat, tj. do 2018r. tempo wzrostu PKB w naszym kraju będzie wynosiło niecałe 2 %, a po tym czasie będzie jeszcze słabiej – w latach 2019 – 2025 szacuje się, że może to być zaledwie 1,5 %.

flaga Polski

fot. flickr.com | aut. vajlentka

Dane statystyczne, o których mowa mają być wariantem optymistycznym, bo pesymiści mówią tutaj nawet o tempie na poziomie 1 % lub niższym.

Jeśli wierzyć w informacje jakimi podzieliła się Conference Board, to Polskę czeka prawdziwe wyzwanie gospodarcze. Zdaniem ekspertów raport CB wskazuje na najsłabsze wyniki jakie były do tej pory dla nas dostępne i chociaż tak kiepska sytuacja w kraju jest raczej niemożliwa, to ekonomiści uważają, że danych tych nie można lekceważyć.

Przypomnijmy, że Conference Board oszacowała dokładny wynik rozwoju krajowej gospodarki na lata 1999 do 2005, tj. 3,4 %. W okresie późniejszym 2006 do 2012 szacunki CB były zaniżone o 0,9 %, ale to i tak pokazuje, że organizacji udaje się trafnie prognozować kondycję gospodarczą dla naszego kraju.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię