Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Rośnie bezrobocie w Europie. Twarde statystyki Eurostatu

• 30 listopada 2012 • Komentarze (0)

Eurostat opublikował dziś najnowsze statystyki na temat wskaźnika bezrobocia w Unii Europejskiej oraz średniego poziomu inflacji. Wyniki nie szokują ekonomistów, chociaż jesteśmy w najtrudniejszej sytuacji od 1995r.

ubóstwo i bieda

fot. flickr.com | aut. jmennens

W październiku bezrobocie w Polsce (zobacz dane na temat regionów o najwyższym wskaźniku bezrobocia, czyt. w regionie Koszalina zarejestrowano jeden z najniższych poziomów zatrudnienia) sięgnęło już 10,4 %, kiedy jeszcze dwa miesiące było to 10,3 % – takie dane raportuje Eurostat. Sięgając do informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynik to już nie 10,4 %, a 12,5 %.

Bezrobocie rośnie także w strefie euro – szacuje się, że w październiku stopa wyniosła 11,7 %. Europa stanęła wobec recesji na rynku pracy jakiej nie zarejestrowano od 18 lat. Najwyższe bezrobocie spośród 27 krajów członkowskich Unii Europejskiej ma Hiszpania, bo przeszło 26 %. W najlepszej sytuacji wydaje się być Austria ze swoimi 4,3 %.

Poziom inflacji w eurolandzie wyniósł w ubiegłym miesiącu 2,2 %, ale do końca 2013r. ma sięgnąć 2,4 %.

Czytaj także:

Kategoria: Rynek pracy, Świat

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię