Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Rostowski nie zna się na ekonomii? Prognoza wzrostu PKB na ten rok była zawyżona

• 22 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Ostatnia nowelizacja tzw. programu konwergencji wprowadza zmiany w perspektywie wzrostu PKB Polski. Do tej pory rząd prognozował 2,2 % wzrostu krajowej gospodarki, teraz mówi się już o 1,5 %, a zdaniem ekonomistów to jeszcze nie koniec „obsuwy”.

Jacek Rostowski

fotografia flickr.com | aut. PlatformaRP

Minister finansów – Jacek Rostowski podczas konferencji prasowej poinformował o aktualizacji oczekiwanego wzrostu PKB Polski na 2013r. do poziomu 1,5 %.

Zdaniem Ludwika Koteckiego, tj. głównego ekonomisty resortu finansów Ludwik Kotecki podkreśla, że obniżenie prognozy wzrostu PKB dla naszego kraju wynika bezpośrednio z kiepskich wyników konsumpcji wewnętrznej oraz wyhamowujący rynek eksportu produktów i usług.

Rostowski uważa, że pomimo zmiany stanowiska rządu co do rozwoju polskiej gospodarki, przynajmniej na razie nie wiąże się to ze zwiększeniem deficytu w finansach publicznych ani weryfikacji zakładanego budżetu. Minister zapowiedział, że w ciągu 2 najbliższych tygodni rząd będzie musiał znaleźć miejsca, w których dokona cięć budżetowych, aby zrealizować program i obniżyć deficyt do poziomu 3,5 % PKB.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię