Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego z odzieżą?

• 30 marca 2022 • Komentarze (0)

Chcesz otworzyć własny biznes w sieci lub przenieść swoją działalność także do internetu? Zapewne zastanawiasz się, jak otworzyć sklep internetowy, który nie tylko zjedna ci klientów, ale także nie nadwyręży twojego portfela. Zaplanowanie własnej działalności e-commerce nie należy do najtrudniejszych, ale powinieneś pamiętać o kilku ważnych aspektach, o których przeczytasz w poniższym artykule.

Tanie domeny z hostingiem

Wybranie odpowiedniej domeny i serwera to jedno z pierwszych zadań, kiedy decydujesz się na sklep oparty na stronie internetowej. Koszt takiej domeny z hostingiem to najczęściej koszt kilkunastu złotych za pierwszy rok. Potem zazwyczaj opłaty rosną. Jeśli zależy nam na niecodziennej nazwie, interesujących rozszerzeniach strony itp., musimy liczyć się z większymi kosztami. Niemniej, jeśli planujemy small biznes i nie będziemy wymagali ogromie rozbudowanej infrastruktury, roczny koszt serwera i domeny nie powinien przekroczyć 100 zł.

Oprogramowanie – sklep internetowy

Choć pomysł na własny sklep w sieci jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku, to jednak powinniśmy pamiętać, że na początku naszej przygody z e-commerce możemy także wybrać odpowiednie oprogramowanie dla sklepów internetowych. Najpopularniejszym rozwiązaniem i popularnym wśród początkujących właścicieli e-biznesu są programy oparte na modelu SAAS. Taki koszt to około 60 zł miesięcznie. Gotowe oprogramowanie to najczęściej także całe zaplecze techniczne, które ułatwi ci rozkręcenie twojego biznesu. Co ważne, ten model programu sprawdzi się doskonale w twoim e-sklepie odzieżowym.

Wizualna strona biznesu

Branża odzieżowa jak mało która opiera się na wzroku. Niezwykle ważna jest w niej estetyka przekazu. Dlatego, dbając o rozwój swojego sklepu internetowego z odzieżą, nie możemy zapomnieć o jego odpowiednim projekcie graficznym.

Możemy sami stworzyć wizualną stronę swojego biznesu, zaprojektować logo firmy, grafiki poszczególnych kategorii produktów itd., jednakże takie działania wymagają od nas wysokich kompetencji graficznych, jak i informatycznych. Najczęściej brakuje nam także czasu na tego typu prace, gdyż samo prowadzenie sklepu odzieżowego to już pochłaniacz czasu! Dlatego warto zlecić stworzenie takiej strony profesjonalnej agencji reklamowej, która zajmie się wizualną stroną naszego sklepu. Co więcej, taka agencja nie tylko stworzy dla nas odpowiednią szatę graficzną, ale zadba o reklamę naszej marki. Nic tak w świecie mody nie wypromuje naszego sklepu, jak odpowiednio dobrana estetyka. Jeśli interesuje cię marketing internetowy, więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://moje-finanse.pl/marketing-internetowy-jak-zaczac/

Koszt projektu graficznego to również kwestia indywidualna. Jeśli pragniemy na nim oprzeć naszą markę, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Jeśli jednak skorzystamy z gotowych szablonów graficznych, zamkniemy się w przedziale ok. 300 zł-1600zł.

Sesja zdjęciowa – ile kosztuje?

Nie zapominajmy, że w branży odzieżowej niezwykle ważne są fotografie produktów. Koszt takiej sesji zależy oczywiście od ilości produktów i naszych preferencji. Jeśli zależy nam na śmiałych i profesjonalnych ujęciach, musimy liczyć się z kosztami sięgającymi co najmniej kilku tysięcy złotych. Oczywiście takie zdjęcia możemy wykonać sami, wykorzystując do tego własny lub pożyczony aparat fotograficzny. Jest to wyjście ekonomiczne, choć ryzykowne wizualnie.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na gotowe rozwiązania, oparte na szablonie, czy podejmiemy się postawienia całego sklepu internetowego z odzieżą od podstaw, pamiętajmy o nadrzędnym celu każdego e-commerce – zysku. Dokonujmy więc przemyślanych decyzji, skonsultujmy je ze specjalistami, tak aby budżet marketingowy nie pochłonął większej części naszego biznesu i nie pogrążył naszej firmy już na początku jej działalności.

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię