Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polacy doceniają sklepy osiedlowe. Zakupów dokonujemy nie tylko w dyskontach

• 25 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Rusza kolejna edycja akcji „Tu mieszkam, tu kupuję”. Projekt zorganizowany przez sieć Makro ma za zadanie wspierać niewielkie, osiedlowe sklepy, którym zagraża narastająca ekspansja dyskontów.

zakupy Polaków

fot. flickr.com | aut.SFB579

Zdaniem ekspertów, pozycja tzw. „sklepów za rogiem” jest nadal dość silna, ponieważ polscy konsumenci przywykli do zaopatrywania się w podstawowe produkty pierwszej potrzeby.

O stosunkowo dobrej kondycji niewielkich sklepów osiedlowych wypowiada się Sebastian Szczepaniak, ekspert z zakresy rynku handlowego:

„Dyskont jest trudnym rywalem, jeśli ma się go koło siebie. Znam jednak wiele przypadków budujących, gdzie dyskont jest dosłownie po drugiej stronie ulicy małego sklepu i mimo wszystko „nagania” mu klientów. Dyskont ma dość ograniczoną ilość indeksów i po prostu nie ma się zrobić pełnych zakupów spożywczych dla rodziny. Z tego powodu Polacy często wybierają się do małych sklepów w celu uzupełnienia tych braków”.

Z informacji przekazanych przez Magdalenę Figurną, specjalistkę do spraw komunikacji wewnętrznej i PR wynika, że tegoroczna edycja została skierowana  do właścicieli niewielkich sklepów osiedlowych:

[…] to dla nich organizujemy cykl konferencji, w tym m.in. konkurencyjność sklepu osiedlowego i jak ją wzmocnić, podczas których postaramy się w pigułce przekazać jak najwięcej wiedzy, która pozwoli im jeszcze lepiej walczyć o swoją pozycję na rynku.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię