Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polska gospodarka wyraźnie wyhamowała

• 23 października 2012 • Komentarze (0)

Na podstawie danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny analitycy stwierdzili, że krajowa gospodarka wyraźnie wyhamowuje. We wrześniu ubiegłego roku bezrobocie wynosiło 11,8 %, w sierpniu 2012r. zanotowaliśmy całe 12,4 %. Kiepsko ma się także sprzedaż detaliczna, bo ta spadła o przeszło 1 % w skali miesięcznej (wrzesień 2011r. w stosunku do września 2012r.)

bezrobocie w Polsce

fot. flickr.com | aut. hebedesign

Zdaniem specjalistów sytuacja gospodarcza w Polsce ma się naprawdę źle. Spada dynamika sprzedaży det., a przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu rosła w tempie dwucyfrowym – dziś jest to już tylko niecałe 6 %. Wygląda na to, że mamy do czynienia z wyraźnym spadkiem konsumpcji, a to może nieść ze sobą dalsze konsekwencje.

Analitycy nie są jednak zaskoczeni. Śledząc statystyki Eurostatu już od dłuższego czasu można było dość do wniosku, że rzeczywista wartość handlu det. w kraju stoi w miejscu. Cieszyć może wyłącznie nie rosnący poziom wskaźnika bezrobocia, ale ten wydaje się być niski ze względu na większą ilość osób, które wyłączono z ewidencji. Pozostałe elementy dotyczące krajowego rynku pracy nie są już zbyt optymistyczne. Mimo wszystko szacuje się, że do końca 2013r. liczba bezrobotnych w Polsce przekroczy 2 mln.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię