Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ograniczamy zakupy nie tylko na co dzień. 35 % Polaków wyda na święta nie więcej niż 300 zł

• 29 marca 2013 • Komentarze (0)

Z analizy danych udostępnionych przez serwis Ceneo.pl wynika, że Polacy nadal zaciskają pasa, a na najbliższe Święta Wielkanocne wydadzą prawdopodobnie znacznie mniej niż jeszcze rok temu.

wydatki na Święta Wielkanocne

fot. flickr.com | aut. sea turtle

Przeszło 11 % konsumentów uznało, że na święta wyda mniej niż 100 zł, a 10 % nie zamierza ponosić jakichkolwiek kosztów. Większość, bo nieco ponad 35 % dysponuje budżetem do 300 zł, chociaż w grupie respondentów znaleźli się i tacy, którzy planują wydać do 500, 700 oraz więcej niż 700 zł – odpowiednio 24,8 %, 10 % oraz 8,2 %.

Badania dowodzą, że tylko co 5-ty konsument chce wydać na tegoroczne święta więcej niż w 2012r. Eksperci z serwisu Ceneo.pl podkreślają także, że w porównaniu do Świąt Bożego Narodzenia, planowane wydatki Polaków na Wielkanoc są o blisko 50 % niższe.

Branża handlowa spodziewa się wyraźnego spadku zysków nawet o 5 %. Spowolnienie gospodarcze wywiera coraz większą presję na Polakach, którzy zdaniem analityków mają wydać w tym roku znacznie mniej pieniędzy także na alkohol, nabiał oraz wieprzowinę.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię