PKO BP inwestuje w bankomaty. Nowe trafią do sieci Biedronka

• 16 listopada 2012 • Komentarze (0)

PKO Bank Polski inwestuje w bankomaty, które staną w sklepach sieci Biedronka. Z informacji jakie udostępnił serwis PRNews.pl wynika, że bank przymierza się do wdrożenia wpłatomatów oraz nowego osprzętu biometrycznego.

PKO BP

fotografia za zgodą – infokoszalin.pl

Na przestrzeni najbliższych czterech miesięcy PKO BP ma wyposażyć blisko 200 sklepów sieci Biedronka w bankomaty, a to dobra wiadomość dla wszystkich klientów tych dyskontów, ponieważ w marce stworzonej przez firmę Wincor Nixdorf nie zapłacimy kartą płatniczą.

PKO Bank Polski ma także umożliwić wypłatę gotówki bez użycia plastiku – pieniądze będzie można podjąć wykorzystując to tego telefon komórkowy. W planach jest także wdrożenie bankomatów z opcją wpłatomatową, co ciekawe wpłaty będzie można dokonywać nie tylko na rachunek oszczędnościowy lub rozliczeniowy, ale także  m.in. spłacać swoje zobowiązania na karcie kredytowej. Szacuje się, że do końca 2012r. takich urządzeń będzie pracowało w całej Polsce już ok. 50, a docelowo liczbę te PKO BP zwiększy do 250 jednostek.

Na początku 2013r. wdrożone zostaną także bankomaty biometryczne, które wydadzą gotówkę użytkownikowi nie na podstawie pinu, a przyłożenia palca do specjalnego czytnika.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
PKO BP inwestuje w bankomaty. Nowe trafią do sieci Biedronka, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Giełda i inwestycje, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię