Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Rozwój pracownika w firmie – czy warto inwestować w szkolenia kadry?

• 22 lutego 2023 • Komentarze (1)

O wartości firmy stanowi zespół ludzi, który w niej pracuje. Know How przekłada się bowiem w bezpośredni sposób na zysk oraz na wzrost pozycji danego przedsiębiorstwa. Jednak ciągle zmieniające się trendy na rynku oraz rozwój technologii sprawia, że coraz trudniej za nimi nadążyć. W tym wypadku wydawać by się mogło, że odpowiedni rozwój pracowników jest nieodzownych, jednak wielu pracodawców zdawałoby się o tym nie pamiętać.

fot. Unsplash, zgodnie z licencją

Koszt czy inwestycja

Niewątpliwie szkolenia, kursy czy warsztaty na odpowiednim poziomie to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każda firma może sobie pozwolić na tak poważne obciążenia finansowe. Często wręcz nie widzi potrzeby by wykładać środki na szkolenie pracowników, traktuje to jako niepotrzebny wydatek finansowy, zwłaszcza, że dany pracownik może odejść w każdej chwili. To dość błędne myślenie, gdyż jak pokazują najnowsze badania osoby doceniane rzadko zmieniają pracę.

Kadry to nieoceniony potencjał

Niestety wiele firm nie szuka dla swoich pracowników możliwości rozwoju, czym niewątpliwie tracą. Szkolenia oraz warsztaty podnoszą kompetencje, które mogą bezpośrednio przełożyć się na zysk firmy. Nie zawsze muszą być one tak kosztowne dla firmy, w wielu wypadkach można uzyskać współfinansowanie lub dofinansowanie z Unii Europejskiej lub urzędu pracy. Dzięki temu budżet nie jest tak bardzo obciążony niż w przypadku gdyby były organizowane wewnętrznie.

Czytaj także:

Kategoria: Rynek pracy

Komentarze (1)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. Zbyszek T pisze:

    Tutaj po części się zgadzam z tym artykułem, bo uważam, że firma powinna umożliwić szkolenie się, ale tylko dla osób chętnych. Organizowane drogich szkoleń, które mają je w głębokim poważaniu mija się całkowicie z celem, są to tylko niepotrzebne wydane pieniądze. Taki pracownik nie tylko nie poprawi jakości swojej pracy, a wręcz nadal będzie pracował mniej wydajniej. Jestem zdania, że każdy aktywny zawodowo powinien sam sobie szukać odpowiednich kursów, a firma mogłaby w jakimś stopniu to współfinansować.

Wyraź swoją opinię