Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Obcokrajowcy nie chcą studiować w Polsce

• 17 listopada 2012 • Komentarze (0)

Z raportu „Studenci Zagraniczni w Polsce 2013” wynika, że obcokrajowcy stanowią zaledwie ok. 1 % studentów na polskich uczelniach wyższych. Zdaniem ekspertów to jeden z najsłabszych wyników w krajach członkowskich UE.

polscy studenci

fot. flickr.com | aut. RDECOM

Polska obok Chorwacji wydaje się być nadal najmniej różnorodnym kulturowo i etnicznie krajem. Dziś w Polsce studiuje przeszło 24 tys. studentów zagranicznych i chociaż to wynik znacznie lepszy niż jeszcze rok temu, to nadal stanowią oni zaledwie 1,1 % wszystkich osób uczęszczających do szkół wyższych.

Eksperci są zdania, że osiągnęliśmy gorszy wynik nie tylko od krajów rozwiniętych, ale od konkurujących z nami Bułgarami, Rumunami, Węgrami, a nawet Litwinami, Czechami i Estończykami. Autorzy raportu podkreślają, że Polska należy do najmniej unarodowionych krajów strefy euro.

Wśród obcokrajowców, którzy decydują się na podjęcie nauki w politechnikach, akademiach i uniwersytetach są m.in. Ukraińcy, Białorusini, Norwegowie, Szwedzi i Amerykanie, chociaż rośnie powoli także udział Hiszpanów.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię