Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Meritum Bank zmienia właściciela. Kupcem jest Alior Bank

97,9% akcji Meritum Banku zmieniły właściciela na rzecz Alior Banku. Niebawem ma dojść do połączenia obu marek, bo Alior bank ma już pozytywną decyzję ze strony KNF.

Czy to koniec Meritum Banku?

Dowiedzieliśmy się, że o tym, jak dalej będzie wyglądało połączenie się Alior Banku z Meritum Banku będzie zależało nie tylko od KNFu’, od której Alior ma już zielone światło, ale i od przebiegu Walnego Zgromadzenia Banku Meritum.

Warto przypomnieć, że Meritum Bank funkcjonuje na krajowym rynku od 1995r. Instytucja specjalizuje się w obsłudze mikro- oraz małych przedsiębiorstw, a także klientów indywidualnych. Meritum Bank jest znany z przyjaznej platformy online, dobrze dopasowanej oferty depozytowej (wysokie oprocentowanie lokat terminowych i rachunków oszczędnościowych), a także linii kredytowych stworzonych z myślą o najmniejszych podmiotach gospodarczych.

Z kolei Alior Bank został powołany w IV kwartale 2008r., a w 4 lata później pojawił się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Szacuje się, że Alior Bank obsługuje około 2,5 miliona klientów w całej Polsce.

Czytaj także:

Kategoria: System bankowy

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. taki_niezależny pisze:

    W sumie to mi trochę szkoda, że Meritum Bank zmienia właściciela, no bo niestety mam tam konto i nie chciałbym przenosić się do Alior Banku. Meritum zawsze chwaliłem nie tylko ze względu na relatywnie wysoki poziom oprocentowania, ale też chyba najbardziej intuicyjny system transakcyjny jaki jest dostępny w polskiej bankowości. Naprawdę – pod tym względem Meritum nie ma absolutnie żadnej konkurencji. System jest responsywny, szybko odpowiada, ma przyjazny interfejs i dobrze się po prostu klika.

  2. Polski przedsiębiorca pisze:

    Tak, ja też uważam, że to nic ciekawego nie przyniesie. Generalnie Alior Bank jest znany z jakichś ukrytych kosztów, dziwnych opłat za utrzymanie karty płatniczej i tak dalej. Niestety Meritum prawdopodobnie zniknie jako marka i wszyscy zostaniemy przeniesieni do Aliora, czego też osobiście bym nie chciał. No zobaczymy, co z tego wyniknie, na razie nie ma co panikować. Czas pokaże.

Wyraź swoją opinię