Hiszpanie emigrują za granicę. W kraju brakuje perspektyw

• 16 października 2012 • Komentarze (0)

Recesja zmusza mieszkańców Hiszpanii do opuszczenia swojego rodzimego domu w poszukiwaniu lepszego standardu życia za granicą. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy poziom emigracji wzrósł już do ok. 20 % i wygląda na to, że na początku 2013r. będzie jeszcze gorzej.

problem gospodarczy Hiszpanii

fot. flickr.com | aut. mojitopt

Szacuje się, że od 2012r. Hiszpanię opuściło już przeszło 55 tys. osób, a to 22 % więcej niż rok temu. Kraj opuszczają także cudzoziemcy, którzy kilka lat temu znaleźli tutaj dla siebie pracę i perspektywy rozwoju; z Hiszpanii wyprowadziło się już 365 tys. przyjezdnych.

Przypomnijmy, że poziom bezrobocia w Hiszpanii niebawem sięgnie 25 % i pomimo starań rządu, który tnie budżet i wprowadza kolejne reformy finansów publicznych, to nie jest w stanie dźwignąć ciężaru problemów nękających hiszpańską gospodarkę.

Wygląda na to, że pomimo wysokich pożyczek udzielonych Hiszpanii przez Unię Europejską sytuacja w kraju nie ulega zmianie. Po krachu w sektorze bankowym i budowlanym w kraju panuje trwała recesja, która nadal się pogłębia. Hiszpania tonie gospodarczo w tempie 1,5 % rocznie, a to kiepska prognoza na 2013r.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 5.0/5 (1 ocena)
Hiszpanie emigrują za granicę. W kraju brakuje perspektyw, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Czytaj także:

Moje-finanse.pl na Facebooku

 

Kategoria: Gospodarka, Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię