Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Młodzi amerykanie nie radzą sobie z recesją. Większość wraca do domów rodzinnych

• 10 października 2012 • Komentarze (0)

Z materiałów opublikowanych przez amerykański rząd wynika, że liczba młodych absolwentów szkół wyższych w wieku 26 lat, którzy ze względu na brak pracy lub niestabilną sytuację finansową powrócili do rodzinnego domu regularnie się powiększa.

Niesamodzielni, młodzi Amerykanie

W porównaniu do 2007r. Liczba ta wzrosła o blisko 50 %. Wygląda na to, ze trend ten będzie się utrzymywał – młodych Amerykanów (tj. w wieku 18 – 30 lat), którzy są zmuszeni do mieszkania z rodziną jest dziś już przeszło 20,5 mln, a to wynik niepokojący analityków.

Recesja i problemy ze znalezieniem pracy coraz większe

flaga Stanów Zjednoczonych

fot. flickr.com | aut. PMillera4

Dane pochodzące z amerykańskiego spisu ludności dają przykład na to, że problemy ze znalezieniem pracy i ustabilizowaniem swojej p

ozycji są coraz poważniejsze. Ze statystyk wynika, że z rodziną mieszka ok. 1/4 młodych Amerykanów. Załamanie na rynku pracy odczuwa także branża deweloperska, domy wielopokoleniowe cieszą się w tej chwili dużym powodzeniem i zapotrzebowanie na nowe nieruchomości gwałtownie maleje.

Na takie decyzje absolwentów szkół wyższych wpłynął przede wszystkim kryzys gospodarczy nękający Stany Zjednoczone. Rekordowo wysokie bezrobocie, nieosiągalne dla wieku progi kredytowe oraz wzrost zapotrzebowania na tzw. pracowników hybrydowych uniemożliwiają Amerykanom na uniezależnienie się od rodziny.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Rynek pracy, Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię