Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Sektor budowlany dźwignie się z kryzysu, ale dopiero w 2015r.

• 10 listopada 2012 • Komentarze (0)

Zdaniem ekspertów branża budowlana w najbliższym czasie nadal będzie pikowała w dół. Szacuje się, że w przyszłym roku ten sektor gospodarczy może stracić na wartości nawet 7 %, a pierwszego ożywienia należy się spodziewać nie wcześniej niż w 2015r.

załamanie sektora budowlanego w kraju

fot. flickr.com | aut. jovike

Analitycy podkreślają, że prognoza rozwoju segmentu budowlanego w Polsce na lata 2012-2015r. jest kiepska, a to głównie ze względu na źle zarządzany segment drogowy, który wyraźnie zachwiał się podczas realizacji zleceń publicznych przed Euro 2012.

Mówi się o wyraźnym osłabieniu koniunktury w tym segmencie, wielu ekonomistów przyrównuje go do sytuacji z pierwszej fali kryzysu z lat 2008-2009. Spadek wartości branży budowlanej, tj. ok. 7% będzie widoczny także w 2013r. Eksperci nie spodziewają się przynajmniej na razie większych korekt, a to m.in. ze względu na liniowy i nadal dość stabilny rozwój segmentu deweloperskiego oraz przyszłe inwestycje w kolej, przemysł i energetykę, chociaż na efekty przyjdzie nam czekać prawdopodobnie do 2015r. Dopiero wtedy państwowe inwestycje zostaną wsparte znacznymi środkami UE.

Czytaj także:

Kategoria: Gospodarka, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię