Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Na najdroższe mieszkania w Polsce stać tylko mieszkańców Warszawy?

• 6 grudnia 2012 • Komentarze (0)

Koniec 2012r. branża deweloperska zamyka z napuchniętym balonem podażowym i stale opadającymi cenami mieszkań. O tym w jaki sposób ta sytuacja wpłynęła na popyt i czego w tej chwili szukają Polacy w rozwinięciu dzisiejszej publikacji.

rynek nieruchomości w mieście Warszawie

fot. flickr.com | aut. hsivonen

Badania przeprowadzone przez firmę Emmerson (badania na rynku klienckim w miastach: Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków) dowodzą, że najwięcej pieniędzy na zakup mieszkania są skłonni zapłacić warszawiacy, bo ich średnią, akceptowalną ceną jest 645 tys. zł. W zestawieniu najsłabiej wypadają mieszkańcy Poznania, którzy za próg postawili sobie kwotę 287 tys. zł. Zdaniem analityków nie ma zaskoczenia, ponieważ w Warszawie rejestruje się rekordowe zarobki oraz równie wysokie ceny nieruchomości. Z raportu Emmerson wynika również, że warszawiacy na ogół poszukują także większych lokali od mieszkańców pozostałych miast.

Co ciekawe, największą różnicę w Krakowie poszukiwane są mieszkania o największym przedziale powierzchniowym, tj. od minimum 45 m2 do 72 m2, ale dość duże „widełki” zostawiają sobie poznaniacy (odpowiednio 42 m2 i 62 m2).

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię