Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Bezrobocie rośnie. Wymagania bezrobotnych maleją

• 9 listopada 2012 • Komentarze (0)

Wygląda na to, że sytuacja na rynku pracy jest dla wielu osób tak trudna, że ci stawiają coraz mniejsze wymagania. Szacuje się, że w 2012r. statystyczny bezrobotny liczy na pensję w okolicach 1,5 – 2 tys. zł netto, a okazuje się że nawet przy tak niewygórowanych oczekiwaniach o znalezienie pracy nie jest łatwo.

polscy studenci

fot. flickr.com | aut. RDECOM

Wymagania stawiane przez osoby pozbawione pracy są także znacznie niższe jeśli chodzi o formę zatrudnienia. Mimo że większość cieszyłaby się z etatu, to dla większości umowa o dzieło lub zlecenie nie jest przeszkodą.

Eksperci podkreślają, że polepszenia na rynku pracy nie należy spodziewać się w najbliższym czasie. Osób bezrobotnych będzie nadal przybywać, ponieważ przedsiębiorcy redukują kapitał ludzki lub po prostu nie szukają kolejnych osób na nowe stanowiska. Coraz popularniejszym modelem jest przekształcanie specjalisty w tzw. pracownika hybrydowego.

Szacuje się,  że do końca 2012r. liczba bezrobotnych przekroczy próg 2,1 mln osób, a o pracę będzie coraz trudniej. Bezrobotni będą musieli włożyć jeszcze większy wysiłek w znalezienie swojego miejsca na rynku pracy. Analitycy podkreślają, że część z nich będzie zmuszona do opuszczenia kraju i szukania swojej przyszłości na obczyźnie.

Czytaj także:

Kategoria: Rynek pracy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię