Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Kryzys w branży motoryzacyjnej. Tysiące Polaków traci pracę

• 18 października 2012 • Komentarze (0)

Szacuje się, że w związku z załamującym się rynkiem sprzedaży nowych samochodów osobowych pracę może stracić nawet kilka tysięcy osób. W porównaniu do 2011r. popyt na egzemplarze dealerskie spadł o przeszło 10 %, a to sytuacja, która zmusza salony do cięć w budżecie – w pierwszej kolejności pod młotek idą oczywiście zasoby ludzkie.

segment nowych samochodów dealerskich

fot. flickr.com | aut. Chuecy

Zdaniem specjalistów z branży motoryzacyjnej rząd powinien udzielić natychmiastowej pomocy dealerom w podobny sposób jak ma się to dzisiaj w Niemczech i Włoszech. Bez dodatków dla klientów, dofinansowań dla osób, które kupują nowe auta rynek motoryzacyjny może stanąć przed poważnym problemem. O trudnej sytuacji od dłuższego czasu alarmuje Związek Dealerów Samochodowych, ale na razie nie znamy odpowiedzi ze strony polskich władz.

Warto zaznaczyć, że dealerzy już dziś zeszli ze swoimi marżami do minimum i nie ma co liczyć na obniżki cen samych samochodów. Wyjściem z sytuacji ma być wyprzedaż rocznika 2012r. na początku przyszłego roku, ale to nie uzdrowi sytuacji na dłuższą metę, ponieważ Polaków nie stać na nowe samochody.

Przypomnijmy, że na terenie całego kraju w serwisach firm dealerskich pracuje dziś ok. 30 tys. osób.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, Rynek pracy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię