Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Solaris ma nowy kontrakt. Polski producent dostarczy sto autobusów

• 14 lutego 2015 • Komentarze 2 komentarze

Solaris dostarczy przeszło sto nowoczesnych autobusów Urbino do jednego z czeskich przewoźników. Wszystkie pojazdy mają zostać wyposażone w nowoczesną instalację zasilania gazem typu CNG.

fot. Unsplash, zgodnie z licencją

Kolejne duże zamówienie dla polskiego producenta autobusów: marki Solaris

Polski producent Solaris podpisał już kontrakt o wartości 104 milionów złotych na dostarczenie 105 nowoczesnych autobusów typu Urbino 18 i Urbino 12, z których wszystkie będą napędzane gazem CNG.

Wszystkie pojazdy Solarisa trafią do miejskiego przewoźnika w Ostrawie, który zdecydował o gruntownym zmodernizowaniu swojego taboru.

Należy zaznaczać, że to nie pierwsza dostawa polskich autobusów do Ostrawy. Po tym czeskim mieście porusza się w sumie ponad 70 pojazdów Solarisa.

Czytaj także:

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. Tomasz_Goban pisze:

    Polacy powinni być dumni z Solarisa. Mi tylko szkoda tego, że Solarisów stosunkowo niewiele nadal jeździ w naszym kraju, bo jest sytuacją niedopuszczalną. Polskie władze powinny zreformować ustawę o przetargach, gdzie byłoby wyraźnie oznaczone, że nasze krajowe firmy mają pierwszeństwo w relacji do tych zagranicznych. I nie byłoby potem takich jaj, że BYD, który słynie z podrabiania absolutnie wszystkich pojazdów 2-osiowych (z powodzeniem podrabiają marki takie jak Mercedes, BMW, a także Toyota i kilka innych) wygrywają przetarg, bo dały niewiele mniejszą wycenę. Absurd. Polski kapitał powinien zostawać w Polsce, a nie wypływać z gospodarki i wzmacniać konkurencję.

  2. Kostuch_11 pisze:

    Jestem tego samego zdania; w każdym przetargu publicznych pierwsze skrzypce powinni grać nasi przedsiębiorcy, a zagraniczne firmy, które stają należałoby traktować jako ostateczną ostateczność, np., jeśli ktoś naprawdę z jakichś powodów polskie firmy nie stanęły do konkursu. Ja Solarisy widziałem tylko w Warszawie. Np. w Krakowie byłem ostatnio i mimo że jeździłem sporo komunikacją miejską, to na żaden egzemplarz jednak nie trafiłem. orientujecie się w jakich polskich miastach jeżdżą Solarisy? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam.

Wyraź swoją opinię