Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Przepaść między Europą a Stanami Zjednoczonymi rośnie

• 6 kwietnia 2013 • Komentarze (1)

Z analizy firmy Euler Hermes wynika, że różnice regionalne na świecie nadal pogłębiają się. Największe zmiany coraz częściej dostrzega się na linii Europa – Stany Zjednoczone.

Nowy Jork (stany Zjednoczone)

fot. flickr.com | aut. kaysha

Raport udowadnia, że w USA większość branż przeżywa rozkwit, kiedy w Zachodniej Europie mamy do czynienia ze zjawiskiem dekoniunktury. Przypomnijmy, że tylko w 2012r. w Stanach Zjednoczonych zanotowano wzrost produkcji o przeszło 4 % – w tym samym okresie Europa wypadła poniżej oczekiwań, w ubiegłym roku w UE mogliśmy przyglądać się spadkowi na poziomie 2,2 %. Poza tym spada też aktywność gospodarcza największych mocarstw europejskich, tj. Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii.

Zdaniem ekspertów – rosnąca przepaść między Stanami Zjednoczonymi, a Europą to efekt odmiennych struktur w zakresie konkurencyjności oraz zróżnicowania rozwoju gospodarek w poszczególnych częściach Starego Kontynentu. Dobrym przykładem może być m.in. sektor motoryzacyjny, w którym sprzedaż w USA wzrosła o 13 %, kiedy na naszym kontynencie zanotowano spadek aż o blisko 8 %.

Czytaj także:

Kategoria: Świat, Wiadomości

Komentarze (1)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. Jarek pisze:

    Dziwne bo odnosiłem wrażenie że od czasów Baracka Obamy Ameryka się europeizuje.

Wyraź swoją opinię