Nowa krata kredytowa, czyli oszczędzamy na świątecznych zakupach
Sposobów na zachowanie zdrowego rozsądku podczas świątecznych zakupów jest przynajmniej kilka. Kiedy przyjdzie nam już jednak zapłacić za prezenty, warto obniżyć ich pierwotny koszt, wykorzystując do tego oferowany przez banki cashback – dla wielu zwrot nawet 5 % wartości może być szansą na uniknięcie kredytu konsumenckiego.
Zanim wybierzemy się do banku i zdecydujemy na wybór karty kredytowej warto szczegółowo przyjrzeć się ofertom jakie znajdziemy na polskim rynku. Nie zawsze % wysokości cashbacku jest decydujący – należy przede wszystkim sprawdzić w jakich sieciach handlowych respektowany jest zwrot kilku procent naszych wydatków i czy aby na pewno nie ma żadnych limitów.
W trakcie okresu przedświątecznego wielu Polaków liczy się ze zwiększonymi wydatkami. Większość z nas wybiera sklepy z najniższymi cenami i na ogół ta metoda rzeczywiście się sprawdza. Coraz częściej jednak wykorzystujemy nasze karty kredytowe i debetowe do obniżenia końcowych kosztów na zakupach. Tzw. „cashback”, który przysługuje już wielu klientom banków to sposób na zwrot od 0,5 do nawet 5 % wydatków przy płatnościach bezgotówkowych.
Bankowe oferty kart z cashbackiem. Gdzie oszczędzisz najwięcej?
Bank Millenium: Zdaniem ekspertów z branży – najwięcej zaoszczędzimy z kartą Impresja oferowaną przez Bank Millenium, bo aż 5 %. Warto mieć jednak na uwadze, że roczny zwrot z zakupów nie będzie większy niż 760 zł, a z usługi zwrotu części kosztów możemy skorzystać w wybranych sieciach i tak np. bank zwróci nam 5 % wartości zakupów spożywczych, ale tylko w sieci sklepów Piotr i Paweł. Na wsparcie ze strony banku możemy liczyć także w przypadku sieci Carrefour, ale tutaj oferta jest nieco słabsza, bo zamiast zwrotu gotówki – klient ma możliwość skorzystania z kuponów rabatowych, które zwracają od ok. 4 do 5 % wartości.
Alior Bank: Na cashback mogą liczyć także klienci Alior Banku, którzy korzystają ze srebrnej lub złotej karty kredytowej. Oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna, ponieważ bank zwraca nam pieniądze za zakupy dokonane w każdym sklepie i nie ogranicza nas co do wysokości oszczędności rocznych. Problem w tym, że klient może liczyć na zwrot od 0,5 do maksymalnie 1 % kosztów, a to niewiele.
Pozostałe banki: Sytuacja na rynku jest dość zróżnicowana, bo karty z funkcją cashbacku oferują m.in. BGŻ, Polbank, Bank Pocztowy, BPH czy Santander Consumer Bank i inne (inne – np. MeritumBank, który zwraca 4 % wydatków na tankowanie samochodu). Przypomnijmy jednak, że ich oferty nie są już tak ciekawe jak w przypadku poprzednich dwóch banków i tak np. BGŻ zwraca koszty 1 % zakupów, jeszcze rok temu było to 5 %. Dalej mamy Toyotę Bank, który całkowicie wycofał się z oferty kart płatniczych z cashbackiem.
Warto podkreślić, że na zwroty z zakupów mogą liczyć także posiadacze zwykłych kart debetowych i tutaj wiodącym rozwiązaniem jest oferta 5 % banku Alior Sync.
Czytaj także:
Kategoria: Finanse osobiste
Komentarze (0)
Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy
Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.