Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Najlepiej zarabia się w Warszawie. Pensje nawet do 10 tys. brutto miesięcznie

• 4 kwietnia 2013 • Komentarze (0)

Przeciętne wynagrodzenie warszawiaka wyniosło w ubiegłym roku 6000 zł. Stolica otwiera ranking miast z najwyższymi zarobkami w skali ogólnopolskiej. Okazuje się jednak, że dochody w samym województwie mazowieckim nie wypadają lepiej niż w pozostałych częściach kraju.

Warszawa

fot. flickr.com | aut. Nicola since 1972

Z danych publikowanych przez firmę Sedlak & Sedlak w ramach Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2012 wynika, że mediana zarobków w Warszawie wyniosła 6 tys. zł. Biorąc jednak pod uwagę całe woj. mazowieckie i wyłączając z niego stolicę – mediana sięgnęła już zaledwie 3,8 tys. zł. Zdaniem analityków z firmy odpowiadającej za badanie, zarobki mieszkańców Warszawy znacznie zawyżyły poziom przeciętnego wynagrodzenia w skali całego regionu.

Warto podkreślić, że pensje na jakie mogli liczyć warszawiacy to m.in. efekt znacznego udziały firm z zagranicznym kapitałem.

W raporcie czytamy dalej:

[…] w województwie, w zależności od szczebla organizacji, wynagrodzenie w firmach z przewagą rodzimego kapitału stanowiło od 83 proc., tj. pracownicy szeregowi do 48 proc., tj. dyrektorzy i zarząd zarobków w firmach zagranicznych. W samej Warszawie natomiast płace pracowników szeregowych zatrudnionych w firmach z przewagą kapitału polskiego stanowiły 79 proc. zarobków w firmach zagranicznych.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste, Polska, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię