Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jakie gadżety reklamowe dla Klientów?

• 14 kwietnia 2022 • Komentarze (0)

Działanie firmy usługowej, produkcyjnej, czy jakiejkolwiek innej polega zarówno na sprzedaży swoich produktów, jak i na budowaniu wizerunku oraz rozpoznawalności. Aby firma mogła dotrzeć do klientów, niezbędne jest poinformowanie owych klientów o jej istnieniu i jednym ze sposobów jest stosowanie gadżetów reklamowych.

Gadżety reklamowe dla firm

Gadżetami z nadrukiem z logo firmy, najlepiej charakterystycznym wyłącznie dla niej mogą być praktycznie dowolne przedmioty. Takie loga widujemy na koszulkach, czapkach, torbach na zakupy, ale również na długopisach, breloczkach, czy kubkach. W zależności od wielkości, materiału, a także struktury i kształtu oraz ilości nadruki wykonywane są za pomocą różnorodnych technik. Jakie techniki są stosowane do wykonywania nadruków na gadżetach? I ile kosztują?

Techniki druku w reklamie

Wykonywanie nadruków gadżetów przeprowadzane jest za pomocą wielu technik. Producenci gadżetów reklamowych, ale nie tylko, najchętniej wykorzystują do tego druk cyfrowy, haft komputerowy, a także nadruk sitodrukowy. Każda z technik umożliwia tworzenie nadruków trwałych oraz odpornych na zniszczenia, czy działanie czynników środowiskowych. Przy zastosowaniu jakiejkolwiek metody ważne jest zaprojektowanie ostatecznej wersji w odpowiednim programie.

Druk cyfrowy – co to?

Druk cyfrowy używany jest z bezpośrednim wykorzystaniem projektu z komputera. Jego niewątpliwą zaletą jest dokonywanie zmian w trakcie pracy i dowolne zmienianie kształtu samego nadruku, jak i jego poszczególnych elementów. Klient może przyglądać się powstałej partii towaru z nadrukiem i naocznie oceniać efekt prezentacji na gotowym produkcie, a w razie nieakceptowania wyglądu, dokonywać na bieżąco zmian aż do uzyskania zadowalającego efektu końcowego.

Nadruk sitodrukowy

Realizacja projektów wielkoformatowych, a także mniejszych o dużych nakładach przeprowadzana jest za pomocą sitodruku. Tutaj możliwe jest uzyskanie różnorodnych kształtów, a także wyrazistej kolorystyki. Korzyści płynące z zastosowania nadruku sitodrukowego to przede wszystkim wierność odwzorowania barw, odporność na promieniowanie UV oraz niska cena. Do jego wykonania wykorzystywane są szablony.

Haft komputerowy – jak zrobić?

Dzięki technice haftu komputerowego możliwe jest natomiast wykonanie haftu na każdym rodzaju materiału. Haftowane logo, wzory i emblematy, które można umieszczać na czapkach lub bluzach i innej odzieży, czy na transparentach, proporcach lub flagach. Podczas tego procesu najpierw wykonywany jest w specjalistycznym programie projekt, a po wybraniu przez klienta wzoru jest on haftowany na wybranym gadżecie.

Haft komputerowy jest droższy od sitodruku, ale odporniejszy na spieranie i uszkodzenia. Hafty są ponadto wygodne w pielęgnacji i dłużej zachowują pełnię palety barw. Możesz mieć więc pewność, że Twoi Klienci pozostaną na długo z Twoim gadżetem reklamowym, więc dłużej będą zwracali uwagę na Twoją markę.

Jak widzimy, istnieje niezwykle szeroka oferta druku reklamowego. Od nas i finansów naszej firmy będzie zależało to, jaki przedmiot wybierzemy do reklamy. Droższy kubek czy koszulkę, a może tańszy długopis lub breloczek? Musimy także zastanowić się nad kosztami odpowiedniego wydruku. Haft komputerowy to zdecydowanie najtrwalsza opcja, choć dużo droższa niż tradycyjny druk cyfrowy.

Nie musisz się na wszystkim znać. Jeśli nie wiesz, który gadżet i druk będą dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z profesjonalną i sprawdzoną drukarnią, jak ta tutaj: https://www.viperprint.pl/. Fachowcy doradzą Ci i zaproponują odpowiednie rozwiązanie, byś zyskał wielu nowych Klientów i docenił tych, z którymi już współpracujesz. Co ważne, w tym roku firma Viperprint, świętując swoje 20-lecie, przygotowała atrakcyjny kod rabatowy: C173e034b. Skorzystaj z niego do końca 2022 roku i ciesz się pięknymi wizytówkami, które wydrukujesz 50% taniej! Drukując gadżety reklamowe, nie zapomnij o tej atrakcyjnej promocji!

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje, Gospodarka

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię