Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Deweloperzy dbają o klienta. Coraz częściej pomagają w zdobyciu kredytu hipotecznego

• 23 listopada 2012 • Komentarze (0)

Branża deweloperska wydaje się chwiać, bo Polacy nie mają pieniędzy na zakup droższych mieszkań (czyt. deweloperzy inwestują w niewielkie mieszkania) i lokali użytkowych o wyższym standardzie. Sprzedawcy szukają kolejnych sposobów na przyciągnięcie klienta, a jednym z nich jest m.in. pośredniczenie w zdobywaniu kredytu hipotecznego.

ceny mieszkań w Polsce

fot. flickr.com | aut. stevecadman

Zdaniem ekspertów rośnie liczba osób, którzy korzystają z pomocy deweloperów, aby móc uzyskać kredyt hipoteczny pod zakup nowego mieszkania. Ekonomiści tłumaczą, że to efekt nadal zaostrzających się warunków po jakich banki udzielają pożyczek Polakom (czyt. o kredyt hipoteczny coraz trudniej).

Specjaliści z branży deweloperskiej i finansowej zacieśniają współpracę. Pośrednicy i doradcy finansowi niekiedy szukają dla swoich klientów ofert kredytowych pod nieruchomość, kiedy ta ostatnia nie została jeszcze wybrana – szansa, że odpowiednie mieszkanie znajdzie u dewelopera jest wysoka. Z drugiej strony deweloperzy korzystają z pomocy doradców przy realizacji swoich zleceń.

Rozliczanie między współpracującymi spółkami zależy na ogół od pierwszeństwa w kontakcie z klientem.

Czytaj także:

Kategoria: Nieruchomości, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię