Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Banki prześcigają się w ofertach rachunków online

• 29 grudnia 2012 • Komentarze (0)

Jeszcze kilka lat temu w bankowości elektronicznej dominowały: Inteligo i mBank. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej i większość dostępnych na polskim rynku banków oferuje już internetowe rachunki rozliczeniowe oraz inne produkty elektroniczne takie jak tradycyjne konta oszczędnościowe, ale i innowacyjne rachunki inwestycyjne i maklerskie. Zdaniem ekspertów nadchodzący 2013r. ma być kontynuacją wyścigu po klienta.

PKO BP

fotografia za zgodą – infokoszalin.pl

W tej chwili banki działające w Polsce rywalizują ze sobą już nie tylko na płaszczyźnie cenowej, ale i funkcjonalnej. Zdaniem ekspertów nie chodzi już nawet o pojedyncze usługi, ale kompleksowe pakiety, które ułatwiają pracę czy poprawiają komfort naszego życia na co dzień.

Nowe stare marki w polskim systemie bankowym

Bankiem nowoczesnej generacji miał być Alior Sync, czyli marka, która zapewnia wirtualną pomoc kliencką, możliwość korzystania z cashbacku przy płatnościach bezgotówkowych czy łączenia osobistego konta z aplikacją na Facebooku. W krótkim czasie także inne banki w Polsce przygotowały swoją ofensywę. Miesiąc temu swoją propozycję przygotował Getin Bank z kontem wirtualnym Getin Up, ale na wdrożenie tej platformy przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. W międzyczasie pojawiły się plotki na branżowych forach dyskusyjnych na temat premiery tzw. Zuno Banku.

Poza tym 2013r. ma być rokiem nowych technologii. Już dziś kilka dużych banków zdecydowało się na przygotowanie projektów wdrożeniowych NFC, tj. płatności przy użyciu smartfona lub telefonu komórkowego, ale na horyzoncie czeka także premiera Nowego mBanku, który ma być głównym konkurentem dla Alior Synca.

Technologie jutra

Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy świadkami wprowadzenia innowacyjnych technologii, które mają skupiać swoją uwagę wokół urządzeń mobilnych. Powszechny ma stać się dostęp do większości usług za pośrednictwem aplikacji przygotowanych pod smartfony i tablety, ale integracja ma pociągnąć za sobą także połączenie finansów z serwisami społecznościowymi, które jeszcze do niedawna uchodziły za zagrożenie bezpieczeństwa w transakcjach pieniężnych. Bankowość ma zachęcać w nadchodzącym roku do korzystania z dedykowanych tzw. planerów finansowych, czyli narzędzi do raportowania i archiwizacji naszych wydatków oraz lepszego zarządzania osobistym portfelem.

2013r. ma przynieść trwałą integrację z Facebookiem, chociaż część banków nadal sceptycznie podchodzi do współdzielenia informacjami z zewnętrznymi witrynami ze względu na brak odpowiedniego bezpieczeństwa danych. Już dziś szacuje się, że polski sektor bankowy w przyszłym roku ma na dobre dogonić innowacyjne modele znane w Europie; pewne jest to, że klienci będą mieli z czego wybierać.

Czytaj także:

Kategoria: System bankowy

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię