Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Największy polski bank przedstawił rewolucję w płatnościach mobilnych

• 8 marca 2013 • Komentarze (0)

IKO, bo tak nazywa się nowa aplikacja udostępniona dla klientów banku PKO BP ma być rewolucją na rynku płatności mobilnych. Eksperci zaznaczają, że system opracowany przez PKO BP może być powodem, dla którego operatorzy Visa i Mastercard będą zmuszeni obniżyć opłaty za korzystanie z kart debetowych i kredytowych.

PKO BP

fotografia za zgodą – infokoszalin.pl

Aplikacja udostępniona na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS nazywana jest przez pracowników PKO BP tzw. mobilną rewolucją. Dzięki IKO klienci banku mogą dokonać płatności telefonem za zakupy w sklepach lub wykonać przelew na konto odbiorcy, podając wyłącznie  jego numer kontaktowy. Oprogramowanie ma pozwalać także na tworzenie czeków, dzięki którym można zrealizować m.in. dowolną wypłatę w bankomacie przy

użyciu dziewięciocyfrowego numeru bez konieczności skorzystania z urządzenia mobilnego.

IKO ma pojawić się niebawem także na inne platformy takie jak Windows Phone, Symbian, Java i BlackBerry.

Podczas dzisiejszej konferencji prezes PKO BP – Zbigniew Jagiełło zaznaczał, że:

[…] inwestujemy w nowe technologie […] jesteśmy nowoczesnym bankiem obsługującym co piątego Polaka […] nasze rozwiązanie ma szansę stać się lokalnym standardem płatności na rynku europejskim.

IKO ma z czasem obsłużyć także klientów Inteligo, a z czasem aplikacja zostanie rozszerzona o pozostałe banki działające w Polsce, tj. udostępnienie wirtualnego portfela, który będzie można wcześniej uzupełniać środkami.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, System bankowy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię