Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Alior Bank zatrudnia ekspertów do inwigilacji?

• 23 lutego 2013 • Komentarze 2 komentarze

Alior Bank sięga po rekordowe zyski w krajowym sektorze bankowości. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność, dziś otrzymał m.in. nagrodę Złotego Banku 2012r., a przy tym został także wyróżniony za innowacyjne produkty finansowe oraz prowadzenie najlepszego rachunku osobistego online w Polsce. W ubiegłym tygodniu wiceprezes banku – Michał Hucał na antenie TVN CNBC podkreślał, że Alior będzie nadal rozszerzał swoją działalność, a przy tym ma stać się bazodanowym źródłem outsourcingowym m.in. dla firm ubezpieczeniowych i innych korporacji.

„Chcemy w większym stopniu wykorzystać te dane, które sami mamy w systemach, ale także zupełnie inne. […] Projekt Big Data to także dla nas możliwość do działania na innych rynkach niż tylko bankowość. Jeśli udowodnimy, że można to skutecznie wykorzystywać w bankowości, chcemy oferować to dla innych sektorów […] Bylibyśmy takim źródłem outsourcingowym firm ubezpieczeniowych i innych firm[…] Większość firm chciałaby z tego skorzystać, ale nie wie jak – podkreślał wiceprezes Alior Banku w rozmowie.

Alior BankPo zastrzeżeniu przez dziennikarza TVN CNBC, że podobne działania są wykonywane przez KGB, Michał Hucał odpowiedział:

[…] No tak, ale czy KGB potrafi na tym zarabiać pieniądze legalnie?”

Opinia publiczna nie zgadza się z polityką prowadzenia biznesu przez Alior Bank. Swoje rozczarowanie wykazali już m.in. Radosław Pasterski w Sieci Opinii Rzeczpospolitej, dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik oraz wielu innych.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, System bankowy, Wiadomości

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. http://wiecznaplaneta.pl/ pisze:

    KGB i Bank? Skojarzenia świadczą o ich właścicielach.

  2. tom89 pisze:

    Nie spodziewałem się takiego zagrania od Aliora – zawsze miałem ich za jedną z najbardziej wiarygodnych instytucji finansowych w kraju.

Wyraź swoją opinię