Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Yandex jedną z najszybciej rozwijających się spółek IT świata. Na rodzimym rynku wyprzedza Google

• 2 maja 2013 • Komentarze (0)

Yandex to dziś lider nr 1 rosyjskiego rynku wyszukiwarek internetowych. Zyski spółki biją rekordy, a prognozy na najbliższe pół roku zaskakują całą branżę IT. Wydaje się, że nawet Google nie jest w stanie pobić udziałów w rynku rosyjskiej korporacji.

Yandex

fotografia www.yandex.com

Całkowite zyski netto Yandex’a sięgnęły ok. 72 mld dolarów, a sprzedaż reklam wzrosła o przeszło 36 %, a cała spółka urosła o blisko 13 %.

Analitycy przekonują, że rosyjska korporacja osiąga coraz lepsze rezultaty, wyraźnie wyprzedzając  rynkowe szacunki. Z informacji udostępnionych przez Yandex wynika, że do końca tego roku sprzedaż ma wzrosnąć o nawet 30 do 35 % (jeszcze na początku 2013r. pracownicy oczekiwali wzrostu na poziomie 28 do 32 %). Warto dodać, że w pierwszym kwartale dochody z reklam tekstowych i wideo urosły odpowiednio o 35 i 48 %.

Yandex od początku marca tego roku wykupił już ok. 2 mln swoich wcześniej wyemitowanych akcji, ale docelowo program wykupu ma objąć ich 12 mln.

Przypomnijmy, że rosyjski gigant ma 60-procentowe udziały na swoim rynku, zdecydowanie wyprzedzając Google.

Czytaj także:

Kategoria: Giełda i inwestycje, Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię