Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Jak wypłacić pieniądze z PayPal?

• 19 listopada 2022 • Komentarze (0)

Konto bankowe to nie jedyne miejsce, gdzie można wpłacać i wypłacać pieniądze oraz nimi dysponować. Obecnie ludzie mają większy wybór, a jednym z nich jest PayPal.

PayPal – co to jest?

PayPal to bardzo popularny system płatności internetowych, dzięki któremu zakupy online stają się szybsze, komfortowe oraz bezpieczne, ponieważ platforma kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo. Bez problemu można robić zakupy online, jak również przelać pieniądze na konto bankowe.

fot. paypal.com

Jak przelać pieniądze z PayPal na swoje konto bankowe i ile to kosztuje?

Przelewy z PayPal na konto bankowe są bardzo proste i nikt nie powinien mieć problemów z wykonaniem tej prostej czynności. Warto wiedzieć, że aby wypłacić pieniądze, można skorzystać z wersji przeglądarkowej PayPal lub z aplikacji.

Wypłacanie pieniędzy z aplikacji PayPal:

Pierwszy krok to zalogowanie się do aplikacji mobilnej PayPal, następnie należy znaleźć zakładkę nawigacyjną (pulpit nawigacyjny). Kolejny krok to wybranie opcji „przelej” i wybranie kwoty, jaka ma zostać wypłacona. Nie trzeba wypłacać wszystkiego i jeśli na koncie są różne waluty, to będzie możliwość wypłaty każdej z nich. Ostatni krok to potwierdzenie kwoty przelewu i swojej decyzji.

Wypłacanie pieniędzy z wersji przeglądarkowej PayPal:

Proces wygląda bardzo podobnie. Pierwszy krok to oczywiście zalogowanie się na swoje konto PayPal. W drugim kroku należy znaleźć swój portfel i wybrać opcję „przelej środki” i zaznaczyć, że chce się przelać pieniądze na swój rachunek bankowy. Jeżeli nie ma podanego konta bankowego, to trzeba będzie je dodać. Dalej należy podać kwotę do wypłaty i na końcu wszystko potwierdzić.

Przelewanie jest proste i każdy sobie z tym poradzi, tym bardziej że na ekranie wyskakują pomocnicze informacje co robić w poszczególnych etapach. Pytanie zatem, ile to kosztuje? Przelew pieniędzy z konta PayPal na swój rachunek bankowy jest darmowy, co oznacza, że nie ponosi się żadnych kosztów, niezależnie od liczby wykonanych operacji.

Ile czeka się na pieniądze z PayPal?

Skoro coś jest darmowe, to często gdzieś ma ograniczenia, więc można mieć obawy, że na pieniądze czeka się bardzo długo. Jednak na PayPal zazwyczaj trwa to 1-2 dni robocze i ta informacja będzie podana po poprawnie wykonanym przelewie. Nie jest to błyskawiczny przelew, ale nie trzeba też czekać bardzo długo.

Czy PayPal jest bezpieczny?

Na koniec można powiedzieć o bezpieczeństwie serwisu PayPal, ponieważ ludzie często zadają to pytanie, czy coś jest bezpieczne i nie inaczej jest w przypadku PayPal.

PayPal kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, więc nie ma się czego obawiać. Początki tego serwisu to rok 1998 i od tego czasu zdobył zaufanie milionów użytkowników, a to o czymś świadczy. Jest to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych serwisów tego typu. Jest to również system międzynarodowy spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa. Oprócz bezpieczeństwa jest to również gwarancja prywatności.

Finanse i ich zarządzanie, to indywidualna sprawa, jednak warto rozważyć, czy taki wirtualny portfel jak PayPal nie byłby przydatny. Jest bezpieczny, szybki i gwarantuje prywatność, natomiast samo założenie konta jest bardzo proste i zajmuje mało czasu.

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię