Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Moskwa, Hongkong czy Nowy Jork? Gdzie mieszka najwięcej miliarderów na świecie?

• 11 marca 2013 • Komentarze (0)

W stolicy Rosji mieszka aż 76 osób, które mogą pochwalić się majątkiem większym niż 1 mld dolarów amerykańskich. Moskwa otwiera ranking aglomeracji stworzonych dla miliarderów.

Najbogatsi Rosjanie

Z danych opracowanych przez Hurun Reseach Institute wynika, że Moskwa jest dziś największą na świecie stolicą miliarderów. Zaraz za nią znalazły się: Nowy Jork oraz Hongkong.

Uliszer Usmanow

Uliszer UsmanowUznaje się, że najbogatszym Rosjaninem jest Uliszer Usmanow, który zarządza wpływowymi przedsiębiorstwami w sektorze gazu zimnego, handlu metalami szlachetnymi. Kilka lat temu debiutował również na rynku medialnym i sportowym – przypomnijmy, że Usmanow jest dziś właścicielem brytyjskiego klubu Arsenal.

Zarządzane przez niego holdingi zajmują się także inwestycjami w produkcję stali oraz rozbudową infrastruktury dla Gazpromu.

Wartość majątku: 19 mld $

Wiktor Wekselberg

Wiktor WekselbergDrugi na liście jest Wiktor Wekselberg, którego głównymi płaszczyznami inwestycyjnymi są spółki zajmujące się wydobyciem aluminium, ropy i tytanu.

Wartość majątku: 18 mld $

 
 
 

Czytaj także:

Kategoria: Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię