Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polacy rezygnują z banknotów. Coraz częściej płacimy bezgotówkowo

• 17 października 2012 • Komentarze (0)

Z informacji udostępnionych przez „Puls Biznesu” wynika, że polski rynek płatności bezgotówkowych rośnie najszybciej w Europie. Polacy coraz chętniej korzystają z przelewów online oraz płatności kartami kredytowymi i debetowymi.

karty kredytowe

fot. flickr.com | aut. 401(K) 2012

„Puls Biznesu” powołał się na raport „World Payment Raport 2012” (opracowany przez przedsiębiorstwo „Etna” oraz „Cap Gemini” i „Royal Bank of Scotland”), z którego wynika, że w ciągu ostatnich 10 lat dynamika wzrostu płatności bezgotówkowych w naszym kraju sięgnęła przeszło 16 %. Warto podkreślić, że to wynik lepszy od chociażby Luksemburga czy Hiszpanii.

W dzienniku podkreślono o tym, że utrzymujący się na tak wysokim poziomie trend to efekt stosunkowo stabilnej sytuacji gospodarczej w kraju, a przy tym spadek ilości osób, które nadal nie posiadają konta osobistego. W 2010r. już tylko 30 % Polaków nie miało własnego rachunku bankowego.

Z raportu wynika, że najlepiej rozwiniętym rynkiem płatności bezgotówkowych mogą pochwalić się Finlandia.

Czytaj także:

Kategoria: Polska, System bankowy, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię