Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Sprawdził się czarny scenariusz. Greckie bezrobocie przekroczyło 25 %

• 11 października 2012 • Komentarze (0)

Stało się to, czego obawiał się grecki rząd. Wskaźnik bezrobocia w Grecji sięgnął 25,1 %. Co czwarty mieszkaniec pozostaje bez pracy, ale to tylko oficjalne statystyki udostępnione przez urząd statystyczny Elstat. Zdaniem specjalistów, rzeczywiste bezrobocie jest znacznie większe.

rynek pracy w GrecjiGrecka gospodarka nie jest w stanie dźwignąć się z ciężaru zadłużenia; w efekcie poważnemu załamaniu uległ także rynek pracy. Bezrobocie jest o tyle dotkliwe, że w przypadku kobiet sięga już 29 % i nadal rośnie.

Warto podkreślić, że w przypadku osób młodych, tj. do 24 roku życia wskaźnik ten wyniósł w lipcu tego roku przeszło 54 %, czyli o całe 10 % więcej niż w 2011r.

Grecja nadal negocjuje z Europejskim Bankiem Centralnym i UE w sprawie pozyskania kolejnych funduszy na ratowanie sytuacji w kraju. Rząd grecki stara się o kolejne 31 mld euro, podkreślając, że bez dalszej pomocy ze strony państw członkowskich kraj ogłosi niewypłacalność. To czy Unia Europejska będzie nadal wspierała Grecję w ratowaniu rodzimej gospodarki zależy od poziomu dostosowania się do kolejnych cięć budżetowych.

Czytaj także:

Kategoria: Rynek pracy, Świat, Wiadomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię