Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

W co inwestować w 2022 roku?

• 15 lutego 2022 • Komentarze (0)

Szalejąca inflacja sprawia, że wszyscy ci, którzy dysponują pewnym zasobem oszczędności, nerwowo zaczynają się zastanawiać, co zrobić z topniejąca gotówką. W poniższym artykule dowiesz się w jaki sposób spowolnić występujące straty.

Z pewnością nie chcesz tracić swoich pieniędzy w sposób niekontrolowany i bezpodstawny. Niestety występująca inflacja powoduje, że tracimy nasze ciężko zarobione pieniądze w dosyć szybki sposób. Inflacja w styczniu 2022 wyniosła 10% a mogłaby być wyższa. Na szczęście obniżka VAT nieco ją spowolniła.

Inwestycja w mieszkania

Na sytuację na naszym rynku wywarło wpływ naprawdę wiele czynników. Zła sytuacja na rynkach światowych, rozprzestrzeniająca się pandemia, czy niestabilne poczynania partii rządzącej w Polsce powodują, że inflacja kształtuje się na tak wysokim poziomie. Niestety nierozważne działania związane z polityką socjalną sprawiają, że zastrzyk gotówki dla osób najbardziej potrzebujący jest tak naprawdę tylko na chwilę.

Po 2, 3 latach popularne 500 plus nie będzie wiele znaczyło, przesuwając osiągalność dóbr podstawowych do poziomu sprzed danego projektu. Są to podstawy ekonomii, o których niestety większość społeczeństwa nie chce słyszeć, a doskonale wiedzą nasi rządzący. Jak zatem przeciwdziałać skutkom topniejących oszczędności? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

W jakie mieszania inwestować?

Pierwszym z nich może być inwestycja w nieruchomości. Jeśli mówimy o inwestycji, to powinniśmy spojrzeć nieco inaczej niż ma to miejsce w przypadku kupna swojego wymarzonego domu. Nieruchomość którą zdecydujesz się kupić wcale nie musi być położona w Twoim mieście. Najważniejsze co musisz zrobić, to szukać naprawdę korzystnych okazji. Dzięki temu ulokujesz swoje oszczędności i znajdziesz sposób, który zapewni wysoki poziom odporności na spadek wartości pieniądza.

Rozejrzyj się za regionami, które prężnie się rozwijają w sektorze inwestycyjnym, gdzie bezrobocie kształtuje się na bardzo niskim poziomie. Dzięki tej wiedzy odkryjesz tereny, gdzie rotacja kupna sprzedaży na rynku nieruchomości będzie dosyć wysoka, a ty będziesz mógł łatwiej sprzedać taką nieruchomość w razie potrzeby zasilenia swojego konta. Sprawdź ofertę mieszkań na sprzedaż na śląsku, a szczególnie w okolicach Bielsko-Białej, a na pewno znajdziesz coś ciekawego na swoją kieszeń.

w-co-inwestować-w-2022 (1)

Mieszkania jednak charakteryzują się odpowiednio większym progiem wejścia w tego typu inwestycje i większym poziomem skomplikowania podczas szybkiej sprzedaży. Dlatego dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w branży inwestycji w nieruchomości polecamy rozejrzenie się za garażami. Charakteryzują się podobną relacją wartości do pozyskiwanych przychodów z najmu co klasyczne mieszkania pod wynajem. Ogromną zaletą będzie także brak prawa ochronnego, które występuje wobec lokatorów mieszkań, którzy nie płacą w terminie czynszu.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przypadł Ci do gustu i podsunął pomysły na kolejne inwestycje.

Czytaj także:

Kategoria: Bez kategorii, Giełda i inwestycje, Nieruchomości

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię