Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Ile ubrań potrzebujesz?

• 16 lutego 2022 • Komentarze (0)

Wiele osób staje codziennie przed swoją szafą i ma klasyczny, nieprzemijający problem: co na siebie założyć? Jeśli Ciebie również to spotyka, mimo że Twoje ubrania wręcz wysypują się z garderoby, to znaczy, że całość jest źle skompletowana. Ile ubrań tak naprawdę potrzebujesz, aby codziennie wyglądać elegancko? Czym jest minimalizm w garderobie i z jakimi kosztami się wiąże? O tym w dzisiejszym artykule!

Jak wprowadzić minimalizm w szafie?

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy musimy zmodernizować swoją garderobę. Wiąże się to często z rozpoczęciem nowej pracy, gdzie wymagany jest ścisły dress code, zmieniają się nasze gusta i upodobania lub styl życia.

Nie będziemy nikogo oszukiwać – zmiany w garderobie często zwiążą się z dużymi kosztami, zwłaszcza jeśli stawiamy na produkty markowe. Często jednak nawet to nie będzie w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby wizerunkowe, a codziennie rano znowu będziemy się głowić nad kolejną stylizacją.

Najważniejsza jest więc zmiana myślenia podczas dokonywania decyzji zakupowych. Szukając kolejnych ubrań, zadaj sobie nie tylko pytanie „Czy jest to piękne/tanie/dobrze w tym wyglądam?”, ale przede wszystkim „Czy jest mi to potrzebne i czy pasuje do mojej aktualnej garderoby?”. Dobierając ubrania do posiadanych zasobów, możemy łatwo stworzyć kolejne stylizacje i uniknąć codziennego wychodzenia z domu w tych samych jeansach i bluzie.

Zadając sobie to pytanie, możesz nie tylko ograniczyć niepotrzebne straty finansowe na ubrania, których nie będziesz nosić, ale także zdasz sobie sprawę z tego, czego tak naprawdę potrzebuje Twoja garderoba.

Ile trzeba mieć ubrań?

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszy się minimalizm w szafie – osoby, które zdecydowały się na niego, podejmują kolejne decyzje zakupowe roztropniej, a ich szafa pozwala na stworzenie dziesiątek stylizacji, wykorzystując te same ubrania jako bazę. Kluczową rolę odgrywają tutaj dodatki – to one stanowią o charakterze stylizacji.

Minimalizm zakupowy pozwala w dużym stopniu ograniczyć podejmowanie zbędnych decyzji zakupowych i pozytywnie wpływa na nasz domowy budżet. Zachęca do podejmowania świadomych kroków i przekłada się z łatwością również na inne dziedziny naszego życia.

Jakie ubrania powinny wchodzić w skład minimalistycznej szafy kobiety?

  • 2 pary spodni – mogą to być klasyczne jeansy oraz eleganckie cygaretki,
  • 2 długie koszule – ponadczasowa biała oraz błękitna/granatowa,
  • 1 long shirt w jasnym odcieniu,
  • 1 marynarka – ciemna/jasna lub z drobnym wzorem,
  • 3 krótkie t-shirty – biały/czarny/szary to doskonała baza każdej stylizacji,
  • 2 sukienki – elegancka oraz taka o nieco luźniejszym charakterze,
  • 2 swetry – klasyczny, wkładany przez głowę i rozpinany,
  • 1 kurtka lub płaszcz.

Jak widzisz, kluczową rolę w szafie minimalistycznej odgrywają: klasyka, prostota i jednorodne kolory. To one pozwalają skompletować ze sobą praktycznie każdy z elementów garderoby, tworząc dziesiątki trafionych stylizacji. Elegancka, dobrze zbudowana szafa i oszczędności finansowe? Minimalizm zakupowy ma same plusy!

Czytaj także:

Kategoria: Finanse osobiste

Komentarze (0)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

Bądź pierwszy i skomentuj tę publikację.

Wyraź swoją opinię