Warto przeczytać Konsumujemy coraz mniej : Polacy robią coraz skromniejsze zakupy, a bez tego trudno wyobrazić sobie odbicie krajowej [...]

Polskie autobusy zasilą Rumunię. Producent ma nowe zamówienie

Polski producent, firma Solaris Bus & Coach podpisała nowy kontrakt, dzięki któremu dostarczy w sumie 70 nowoczesnych Urbino 12 dla jednego z dużego rumuńskiego przewoźnika – czytamy w najnowszym komunikacie prasowym.

fot. flickr.com, zgodnie z licencją

Solaris wzmacnia swoją obecność na rynkach zagranicznych

Solaris ma umowę na dostarczenie siedemdziesięciu niskopodłogowych autobusów dla rumuńskiego, miejskiego przewoźnika. Warto przypomnieć, że to kolejne, drugie tak duże zamówienie, która trafiło do Solarisa z Rumunii.

Polski producent zobowiązał się do dostarczenia niskopodłogowych Urbino 12, które mają by wyposażone w nowoczesny system oświetleniowy typu LED, a także klimatyzację oraz zaawansowanych technologicznie system do informowania pasażerów o przebiegu trasy oraz monitoring do rejestrowania tego, co dzieje się w środku autobusu i na zewnątrz.

Nowe pojazdy mają trafić do rumuńskiego przewoźnika (firma SC Publitrans 2000) w połowie II kwartału tego roku.

Czytaj także:

Kategoria: Wiadomości

Komentarze (2)

Wypis URL | Kanał RSS dla komentarzy

  1. przedsiębiorca pisze:

    Świetnie, Solaris to jedna z tych firm, z których jestem dumny jako przedsiębiorca. Cieszy mnie fakt, że polski biznes tak dobrze się rozwija i jest doceniany także (a może nawet przede wszystkim) za naszymi granicami. Uważam, że z urzędu polski Solaris powinien być traktowany priorytetowo przy jakichkolwiek przetargach. Jeśli samorządy nie pomogą Solarisowi, to kto pomoże? Zamiast inwestować w Scanię, Mercedesy i inne wynalazki powinniśmy wspierać nasze przedsiębiorstwa, które dają pracę naszym i pozwalają na ściąganie kapitału do naszej gospodarki z zagranicy. Pozdrawiam serdecznie, polski przedsiębiorca.

  2. Władysław Miszczyk pisze:

    Cieszę się, że Solaris jest prywatnym przedsiębiorstwem, bo jak znam nasze władze – zaraz porobiliby spółki-córki i posadzili tam 20 prezesów, z których każdy musiałby brać po 2 miliony wynagrodzenia rocznie i kolejne tyle przy odprawie. Dodam też, że jak ostatnio jeździłem po Austrii to widziałem naprawdę całe mnóstwo Solarisów. Ciarki przechodzą, taki człowiek potrafi być dumny, że to polskie i naprawdę trzyma wysoki poziom. Gratulacje dla Solarisa!

Wyraź swoją opinię